teden_otroka (1)

V šolsko knjižnico so med tednom, ki je posvečen vsem otrokom sveta, prišli na obisk prvi štirje razredi osnovne šole in predšolska skupina iz vrtca. Spoznali so delo v knjižnici, knjižnični bonton in knjige, namenjene njihovi starostni skupini, ter knjige za bralno značko. Ponovili so pravila, kako ravnamo s knjigo, kako si jo izberemo in vrnemo na svoje mesto. Brskali so po knjižnih policah in si izposodili sebi najljubše knjige. Na koncu obiska so si ogledali še risanko o knjižnici in prisluhnili pravljici o mali miški.

Učenci 1. razreda so dobili nove članske izkaznice, učencem 4. razreda pa smo predstavili potujoči knjižni kovček, v katerem se skrivajo pravljice, poučne knjige, stripi in pesmice, primerne njihovi starosti, ter knjige za starše. Tako bo lahko vsak v družini našel zase kaj dobrega za prebrat.

Objavila: Nina L.Melinc, knjižničarka

teden_otroka (4)       teden_otroka (3)