14.marca 2017 se je v Kopru odvijala regijska turistična tržnica 31. Festivala Turizmu pomaga lastna glava na temo POTUJEM TOREJ SEM. Na njej se je predstavilo 13 ekip osnovnih šol od Kopra do Bovca.Učenci PŠ Breginj, pod mentorstvom učiteljic Sabine Sovdat in Tatjane Terlikar, smo se predstavili s projektno nalogo PEŠKOTKANJE PO KOTU in si zopet prislužili ZLATO PRIZNANJE. Izredno smo ponosni, saj je bila naša naloga po številu doseženih točk tik za najboljšo turistično nalogo.

Oblečeni v prave pohodnike z nahrbtniki na ramah, smo na turistični tržnici privabljali z nagradno igro KOLO SREJČE. Z njo smo skušali  znamenitosti in lepote naših vasic približati obiskovalcem ter jih vabili, da se nam pridružijo na Peškotkanju, kjer bodo preko organiziranih zabavnih aktivnosti, odkrivali drobne biserčke Breginjskega kota.

Prisluženo zlato priznanje pa nas ponovno opogumlja, da se na tako majhnih šolah kot je naša, lahko ustvarja tudi velike stvari.