V šolski knjižnici smo se razveselili srečanja z izredno priljubljeno in večkrat nagrajeno (letos tudi s prestižno nagrado Nadal) špansko pisateljico Care Santos in z njeno slovensko prevajalko Barbaro Pregelj. Učencem 3., 4. in 5. razreda so šolska knjižničarka, učenke 8. in 9. razreda in njihove razredničarke več tednov v nadaljevanjih brale poglavja knjig Prodam mamo in Prodam očeta. Učenci so se na srečanje pripravili z zanimivimi vprašanji, ki jih je katalonski avtorici prevajala naša učiteljica Aurora Calvet. Obisk Care Santos smo zaključili s skupinskim fotografiranjem in podpisovanjem knjig, razveselili pa smo se tudi tretjega prevoda knjige Prodam Rozinkota, katerega se učenci že navdušeno izposojanjo v šolski knjižnici.