V četrtek, 26. oktobra, smo se šolarji poklonili Simonu Gregorčiču z vsakoletno prireditvijo Prižgimo lučko pesniku. Učenke in učenci petih razredov smo skupaj s svojima razredničarkama, korepetitorko in mentoricami v glasbeni šoli pripravili recital, s katerim smo stopali po poti učenosti tega pomembnega moža.

Letos naša šola praznuje 50. let, zato smo v recital skušali vplesti naše misli o šolanju, vednosti, radovednosti, zavedanju sebe, izobraževanju, modrosti …

Na večerni javni prireditvi, in naslednjega dne na prireditvi za učence naše šole, nam je  zelo dobro uspelo predstaviti Gregorčiča in sebe kot vedno učeče in razvijajoče se osebnosti.

Prišli smo do nekaterih pomembnih spoznanj; tudi do tega, da se na poti življenja ne smemo ustrašiti strmih in samotnih cest, kot smo zapeli za vse, ki so nas prišli poslušat.