Značka E-varna šola (eSafety Label) je storitev Evropskega šolskega omrežja (EUN) za osnovne in srednje šole, ki olajša sledenje smernicam varne uporabe sodobne tehnologije v šolskem prostoru. Pridobijo jo šole, ki izkazuje odličnost na področju uporabe in varnosti sodobne tehnologije, kot so računalniki, tablice, mobilni telefoni in internet in ki izpolnjujejo osnovne zahteve glede e-varnosti.

V 35 evropskih državah, ki sodelujejo v projektu, je bilo 2.300 šolam podeljeno že 1.170 značk, od tega 1.099 bronastih, 59 srebrnih in 12 zlatih.

Evropsko značko E-varna šola lahko z letošnjim letom pridobijo tudi slovenske osnovne in srednje šole. Ob izpolnjevanju dodatnih kriterijev bo jeseni mogoče pridobiti tudi srebrno ali zlato značko.

Koordinatorke projekta: Aurora Calvet in Klavdija Berginc