V sredo, 16. maja, smo se že pred osmo uro izpred šole z avtobusom odpeljali proti Ljubljani. Po pestri vožnji z nekaj postanki smo najprej obiskali živalski vrt. Najprej smo videli hranjenje morskega leva, potem pa smo prav od blizu spoznali madagaskarske sikajoče ščurke in kačo. Na kratkem sprehodu smo videli še druge čudovite živali, potem pa se nam je že mudilo v šolski muzej. Tam smo izvedeli veliko zanimivosti. V rimskih časih bi od otrok iz enega razreda šolo obiskoval eden, v srednjem veku (ko je bila šola tudi v Kobaridu) morda dva ali trije, ostali bi imeli prave službe. Najbolj pa nam bo gotovo ostala v spominu učna ura, ko smo se preselili več kot 100 let v preteklost in odigrali vlogo učencev ob strogem učitelju. Kljub dolgi vožnji smo preživeli čudovit dan. Utrinke so lahko ogledate v galeriji.