V petek, 1. junija, je našo šolo ob zaključku bralne značke obiskal slovenski mladinski pisatelj Žiga X Gombač. Tretjo šolsko uro so v njegovi družbi uživali učenci razredne stopnje, podružničnih šol in predšolska skupina, naslednjo šolsko uro pa “značkarji” predmetne stopnje.  Pisatelj Gombač je spregovoril o tem, kako se je začela njegova pisateljska pot, skozi zgodbo o vitezih pa je slikovito opisal namen svojega pisateljskega poslanstva. Dejal je, da ne mine dan, da ne bi kaj napisal, prebral, razmišljal in prav to pisanje ga dela drugačnega.  Na koncu svoje predstavitve je učencem odgovoril na zastavljena vprašanja, poudaril pomen dobre knjige ter mlade bralce spodbudil, da vztrajno nadaljujejo z branjem, ki jih vsakokrat popelje na čudežno popotovanje.