V torek, 29. 5. 2018, smo imeli slavnostno sejo ob petdesetletnici Osnovne šole Siloma Gregorčiča Kobarid. Na srečanje smo povabili župana Roberta Kavčiča, ravnateljico Melito Jakelj, predstavnike Sveta staršev in Sveta šole. Glavni namen srečanja je bilo spoznavanje in druženje. Najprej nam je šolski bend Into music zaigral pesem Shape of you in zatem je vsak svet predstavil svoje delo na šoli. Nato smo tudi mi, parlamentarci, predstavili delo šolskega parlamenta. V nadaljevanju smo pomanjših skupinah razpravljali kaj so poglavitne stvari, ki jih potrebuje otrok za osnovni šoli. Zaključke pogovorov smo na koncu prebrali, na kratko predebatirali in nato zaključili sejo s še eno pesmijo našega šolskega benda.

Vid Uršič, predsednik Šolskega parlament OŠ Kobarid