Evropski teden mobilnosti smo na naši šoli obeležili 19. 9. 2018, kjer  se enkrat na leto v šolo ne pripeljemo z avtomobilom, temveč pridemo peš, se pripeljemo s kolesom, skirojem, rolerji ali kotalkami. Tako pozovemo odrasle in otroke k spremembi mobilnostnih navad. Dan smo začeli s posebnim doživetjem, ko smo se sprehodili po prazni in nehrupni Gregorčičevi ulici. Nadaljevali smo z otvoritvijo podhoda, nato smo si ogledali gledališko igro na temo prometa in kasneje s športnimi dejavnostmi zavzeli ulice okolice šole in Kobarida. Najmlajše je obiskal tudi Kuža Pazi. Poleg vsega smo se ozirali v nebo, saj ravno v tem tednu poteka evropsko prvenstvo v natančnem pristajanju z jadralnimi padali.

Irena Stergar