Naša šola se je v letošnjem šolskem letu prvič pridružila mednarodnemu programu Erasmus+.

V tem projektu (KA229) bomo sodelovali s šolama iz Španije in Portugalske.

Raziskovali bomo svojo kulturno dediščino in hkrati spoznavali kulturno dediščino partnerskih šol.

Projekt smo poimenovali ONCE UPON A TIME: a trip through cultural heritage.

Trajal bo eno šolsko leto.

O njegovem poteku pa vas bomo sproti seznanjali na naših šolskih spletnih straneh.

VSEBINA
Dejavnosti, ki jih bomo izvedli v sodelovanju s partnerskimi šolami, smo razdelili na štiri vsebinske sklope:

1. Spoznavanje ljudskega pisnega in ustnega izročila
  2. Spoznavanje umetniških del in poustvarjanje le teh z različnimi likovnimi tehnikami.
  3. Izražanje čustev in občutkov s pomočjo glasbe in plesa.
  4. Spoznavanje in preizkušanje tradicionalnih jedi

S pomočjo projektnih aktivnosti bomo:

• razvijali in krepili spoštovanje ter pozitivni odnos do kulturne dediščine,
  • spodbujali narodno zavest in občutek pripadnosti skupnemu evropskemu ozemlju,
  • raziskovali, zbirali in delili bomo ljudsko izročilo na lokalni, regionalni in nacionalni ravni,
  • prebujali radovednost za poznavanje novih držav, kultur, jezikov, navad in tradicije,
  • spoznavali in se učili uporabljati sodobno tehnologijo
  • se povezovali in sodelovali z drugimi evropskimi šolami.

Koordinatorica: Damjana Nanut