V petek, 10.5. smo se četrošolci odpravili v KOT, kjer so nas sprejeli učenci in učiteljice PŠ Breginj.

Skozi šolsko razstavo so nam predstavili dediščino Breginjskega kota. Na lastne oči smo se prepričali, da je zelo bogata. Zanimivo  se nam je zdelo tudi njihovo narečje, ki so nam ga predstavili skozi kratek skeč. Naše raziskovanje se je nadaljevalo v starem vaškem jedru, kjer nam je g. Pavel pokazal dvonadstopne hiše z ganki, ki so edina ohranjena priča o izgledu nekdanjega Breginja. Seznanili smo se tudi z načinom bivanja prebivalcev teh hiš. Na koncu smo se sprehodili še skozi galerijske prostore, kjer smo si ogledali stalno razstavo fotografij nekdanjega Breginja. Naše popotovanje po Breginjskem kotu smo zaključili na razgledni točki.