Učenci 7. a in 7. b so imeli v okviru Tedna brez šolske torbe, v četrtek, 17. 10. 2019, kulturni dan na temo Simon Gregorčič. Delavnice so bile zamišljene kot medpredmetno povezovanje slovenščine, gledališča, italijanščine, glasbe, zgodovine, geografije in likovne umetnosti in  so bile prilagojene interesu učencev. Učenci so izdelovali in reševali  kviz Kahoot na temo Simon Gregorčič, pisali neumetnostna besedila na temo, sestavljali pesmi iz Gregorčičevih verzov, pisali svoje pesmi in domišljijske zgodbe, pisali namišljen intervju s Simonom Gregorčičem, izdelovali strip ter uprizarjali izseke iz pesnikovega življenja. Zelo zanimivi sta bili tudi delavnica, ki je potekala v italijanščini, kjer so učenci spoznavali besedišče, povezano s pesnikom in njegovim delom, ter glasbena delavnica, kjer so učenci uglasbili eno od Gregorčičevih pesmi in jo potem tudi zaigrali in zapeli sošolcem.

Objavila: učiteljica Nataša Špolad Manfreda