Centralna šola Kobarid 2. b:

PONEDELJEK, 23.3.2020

SLOVENŠČINA:

Ponovimo zapis abecede z velikimi in malimi pisanimi črkami

MATEMATIKA:

Odštevanje do 100. DZ str. 79

ŠPORT

Domači poligon

SPO

Živali spomladi

OPZ:

23. 3: Prepevajte pesmici Čez vodo, Izštevanka

TOREK 24. 3.

LIKOVNA UMETNOST (2 uri): ZAENKRAT ŠE SKRIVNOST

GLASBENA UMETNOST: pesmica 2 majcena šopka

MATEMATIKA: Odštevanje enic od desetic (DZ str.80,81)

TJA

Pozdravljeni učenci ter učenke!! Kako ste kaj? A veste, da vas že pogrešam!!

Danes vam dajem posebno nalogo. Hmmm, ali ti navodila bere mama? Ja? Hitro jo pošlji stran in beri dalje sam-a ali na pomoč pokliči očeta, brata, sestro!!!

Imava skriiivnooo nalogo. En del naloge smo naredili že v šoli, drug del moraš narediti sam. Na povezavi, ki ti jo bo odprl en od staršev, si oglej posnetek (od začetka do 0:36). Izberi si, kaj boš naredil, nato pa veselo na delo. Potrebuješ: kolaž papir, glue, scissors and your super fingers.

Jutri mamice praznujemo poseben dan – po angleško se mu reče mother’s day. To je dan, ko mami še posebej z veseljem pokažemo, da jo imamo radi, da jo cenimo. Pomisli, kaj vse ti tvoja mum pomaga narediti, ali ti kaj posebnega pripravi, skuha, se s teboj igra …? Vzemi si minutko in dobro premisli kaj vse počneta skupaj, kaj ti pomaga narediti, kdaj se skupaj smejita … Za tvojo mamo pripravi poseben šopek in ji zapoj pesem, ki smo se jo naučili v šoli. Se je še spomniš? Pokukaj sem, da osvežiš svoj spomin. Preden nastopiš pred mamo, vsaj dvakrat zapoj ob posnetku, nato pa akcija!! Glasno ji zapoj in se ji za nekaj iz srca zahvali. Ne pozabi, da je mother’s day v SREDO in ne še danes 🙂

Če želiš, mi lahko pošlješ kakšno sporočilce ali sliko svojega izdelka na mojo spletno pošto – evelina.kravanja@os-kobarid.si

Komaj čakam, da preberem kakšno vaše sporočilo 🙂

ostanite zdravi

OPZ:

24. 3.: Prepevajte pesmici Čez vodo in Izštevanka

SREDA, 25.3.2020

ŠPORTNI DAN

ČETRTEK, 26.3.2020

ŠPO – preskakovanje kolebnice

SPO – gibanje živali

SLO (2uri) – branje pravljice O hudobnem zmaju Coronarju

PETEK, 27. 3.

ŠPO – zadevanje ciljev

MAT – seštevamo in odštevamo do 100  DZstr. 82,83

SLJ – Umetno gnezdo za malo uharico – str. 28, 29

GUM – pihala

TJA

Pozdravljeni učenci,

hvala vsem, ki ste mi poslali fotografije in pozdrave prek pošte! Zelo sem jih bila vesela 🙂 Vaše mame so bile zelo navdušene nad vašimi izdelki, BRAVO!

Za današnji dan sem vam pripravila to:

Pred nekaj dnevi je prav posebna knjiga praznovala svoj 51. rojstni dan. Prepričana sem, da jo vsi poznate in ste jo gotovo prebrali tudi v slovenščini, zato ne bo niti najmanjše težave z njo. Imenuje se … The very hungry caterpillar. Jo prepoznaš? Kdo bi si mislil, da ima že toliko let, ha?

Tvoja prva naloga je, da jo zelo pazljivo poslušaš in si čim več zapomniš. Preberi naloge, ki te čakajo, nato si pravljico oglej še enkrat. Pssst, dam ti namig – zgodbo lahko vmes tudi ustaviš, opraviš nalogo, nato predvajaš dalje.

Odpri zvezek za pouk angleščine, nato na vrh strani napiši naslov ERIC CARLE: THE VERY HUNGRY CATERPILLAR

Naloga: nariši gosenico. Poleg glave mora imeti še sedem kolobarjev, ki morajo biti dovolj veliki, da vanje narišeš hrano, ki jo je pojedla vsak dan. Kolobarji naj bodo raje preveliki kot premajhni … (pod vsak kolobar bomo napisali tudi ime hrane, zato ne varčuj s prostorom, naj bo pregledno.) Poglej si zgodbo in za vsak dan v kolobar nariši njen slastni obrok. Poimenuj jih v angleščini (zaenkrat le ustno – an apple, a pear …)

Zraven ne pozabimo, da nam je pisatelj predstavil še dneve v tednu. Poslušaj pesem vsaj trikrat, nato zraven zapleši, rajaj in glaaasnooo zapoj!

Ko končaš, se sprosti z malce telovadbe – globoko vdihni in začni …

1. stisni se kot jajce. miruj minutko in umirjeno dihaj
  2. plazi se kot gosenica in vmes radovedno opazuj svet. Vidiš kaj zanimivega? Ne bodi prehiter, tudi gosenica ni.
  3. miruj kot buba in opazuj kako se počutiš. Petkrat globoko vdihni in izdihni.
  4. poleti kot metulj in z nasmehom razveseli nekoga doma 🙂

Lepo vas pozdravljam in imejte se lepo čez konec tedna, ko si spet lahko oddahnete od računalnika in zvezkov.

učiteljica Evelina

PODALJŠANO :

Poskusi zgibati letalce, ki letiiiii in leeetiiiii in lllleeeeeeetiiiiiiiiiii!

Za baletko, ki pleše dobiš navodilo pa v tem posnetku.