Centralna šola Kobarid 2. a:

PONEDELJEK, 30.3.

SLJ – Ponovimo abecedo (pisane črke)

SPO – Sejemo in sadimo

LUM – Risanje z računalnikom

TOREK, 31.3.

V prejšnjem tednu si opravil športni dan z mamo. Prosimo te, da nam poveš, kako si se imel. Izpolni krajšo anketo.

ŠPO – Podajanje žoge

MAT – Denar (DZ/str. 85, 86)

SLJ – Zanimivosti o živalih (DZ/str. 30, 31)

SPO – Preverim znanje o pomladi (interaktivno)

SREDA, 1. 4.

SLJ – Samostojen zapis s pisanimi črkami

MAT – Denar (DZ/str. 87, zapis v zvezek)

GUM – Pihala

TJA

Pozdravljeni učenci! Hvala za vaša sporočila, zelo sem bila vesela fotografij vaših šopkov! Veseli me, da ste se odzvali na moje povabilo, da mi kaj napišete 🙂

Prejšnji teden je prav posebna knjiga praznovala svoj 51. rojstni dan. Prepričana sem, da jo vsi poznate in ste jo gotovo prebrali tudi v slovenščini, zato ne bo niti najmanjše težave z njo. Imenuje se … The very hungry caterpillar. Jo prepoznaš? Kdo bi si mislil, da ima že toliko let, ha?

Tvoja prva naloga je, da jo zelo pazljivo poslušaš in si čim več zapomniš. Preberi naloge, ki te čakajo, nato si pravljico oglej še enkrat. Pssst, dam ti namig – zgodbo lahko vmes tudi ustaviš, opraviš nalogo, nato predvajaš dalje.

Open your English notebook. Na vrh strani napiši naslov ERIC CARLE: THE VERY HUNGRY CATERPILLAR

Naloga: nariši gosenico. Poleg glave mora imeti še sedem kolobarjev, ki morajo biti dovolj veliki, da vanje narišeš hrano, ki jo je pojedla vsak dan. Kolobarji naj bodo raje preveliki kot premajhni …  Poglej si zgodbo in za vsak dan v kolobar nariši njen slasten obrok. Poimenuj jih v angleščini (zaenkrat le ustno – an apple, a pear/two pears …). Če se poimenovanj ne spomniš več, si še enkrat poslušaj zgodbo (1:40).

Zraven ne pozabimo, da nam je pisatelj predstavil še dneve v tednu. Poslušaj pesem vsaj trikrat, nato zraven zapleši, rajaj in glaaasnooo zapoj!

Ko končaš, se sprosti z malce telovadbe – globoko vdihni in začni …

1. stisni se kot jajce. Miruj minutko in umirjeno dihaj
  2. plazi se kot gosenica in vmes radovedno opazuj svet. Vidiš kaj zanimivega? Ne bodi prehiter, tudi gosenica ni.
  3. miruj kot buba in opazuj kako se počutiš. Petkrat globoko vdihni in izdihni.
  4. poleti kot metulj in z nasmehom razveseli nekoga doma 🙂

Lepo se imej, pa ne pozabi – danes je dan šaljivcev. Spomni se kakšne hecne šale in nahecaj domače 🙂

učiteljica Evelina

ČETRTEK, 2.4.

MAT – Denar (DZ/str. 88)

ŠPO – Skoki in poskoki

SLJ – Hans Christian Andersen: Palčica

SPO – Skrbim za okolje (uvodna ura)

PETEK, 3.4.

ŠPO – Skoki in poskoki

MAT – Preverim svoje znanje (DZ/str. 89)

SLJ – Stopnjevanje pridevnika (DZ/str. 32, 33)

Friday, 3.4.2020

Dobro jutro superjunaki! Danes nas čaka nekaj poslušanja, risanja, pisanja, nato pa petja. Let’s GO!

Ponovno si oglej posnetek Very hungry caterpillar. Kjer bere sadje (1:40), besede vsaj dvakrat poslušaj, nato posnetek ustavljaj in ponavljaj besede (one apple, two pears …). Ponovi jih vsaj dvakrat. Reši slušno nalogo (klikni enkrat naprej), ponavljaj besede in postavi sličico na ustrezno mesto. Ostalih nalog še ni potrebno reševati, samo prvo! Nalogo reši vsaj trikrat. Svoje rešitve lahko preveriš z gumbom MARK. Ko končaš, reši še drugo slušno nalogo na enak način. Nadaljujete delo v English notebook. Narisali ste Very hungry caterpillar. V kolobarjih je narisana hrana, sedaj moramo sliko opremiti z besedami. Na povezavi gosenica hrana imate vsa navodila. (Listov ne natisni, v vaše supermoči je vključeno tudi lično pisanje with a pen.) Dodane so nove besede, ki jih v zgodbi ni bilo. Prepričana sem, da boš dve uganil brez težav. Če se ti kje zatakne, dodajam povezavo na spletni slovar, ki smo ga uporabljali že v šoli. (V pregled mi lahko pošljete vaše izdelke  – fotografiraj in pošlji po e-pošti.)

Ker vem, da sem ti danes dala veliko pisanja, te razvedrim s to zabavno pesmico. Priznam, tako hitro gre v uho, da si jo že dva dni prepevam. Bolj kot telovadiš z jezičkom, bolj zabavna je. Upam, da bo tudi tebi všeč. Glasno jo zapoj, se malce spakuj in zraven skači, pleši, telovadi, stresi roke, celotno telo, da se ti prebudi in sprosti po aktivnem pisanju.

Vem, da sem vam danes dala kar veliko dela, a obljubim, da vas v sredo čaka zelo zabavna in yummy naloga 🙂

Bye,

teacher Evelina

OPZ

30. 3.: Muca na klavir igra, preberi besedilo in poslušaj posnetek.

MUCA NA KLAVIR IGRA

POSNETEK

31. 3.: Ponavljaj besedilo pesmice Muca na klavir igra in poj ob posnetku.

OPB

NOV IZIV!