2016 02 - Osnovna sola varne voznje Severna Primorska - Avtomobilnost - OS Crni vrh - foto Petra in Miha Merljak

V sredo 16.marca 2016, so nas obiskali raziskovalni novinarji iz oddaje Avtomobilnost na TV Slovenija.

Raziskujejo:

• kako varno se vozijo otroci na šolskih kombijih in avtobusih,
  • ali so pripeti z varnostnim pasom,
  • ali majhni otroci sedijo v otroških sedežih,
  • ali mogoče med vožnjo na enem sedežu sedi več otrok skupaj,
  • kako se otroci vozijo v domačih osebnih avtomobilih.

V svoji akciji so priskrbeli večje število otroških sedežev – jahačev.  Te donirajo šolam, ki lastne kombije uporabljajo za šolske prevoze. In taka šola je tudi naša. Donacijo sedežev so izvedli v okviru prijetne šolske ure s prometno varnostno vsebino, kjer so otrokom nazorno pokazali, zakaj in kako se je treba pravilno pripeti, da bodo med vožnjo bolj varni.

Ob zaključku so nam podarili 6 »jahačev«, ki so se jih otroci in tudi naš šofer zelo razveselili. Povečali bodo varnost predvsem najmlajšim učencem na PŠ Breginj, kjer z našim kombijem vozimo otroke v šolo.

Oddajo, ki so jo posneli po šolah, si lahko ogledate v njihovem arhivu preko spodnje povezave:

Pozdravljamo take oddaje, saj vzgajajo tako otroke kot tudi starše in vse odrasle, ki z otroki delamo.

Hvala za učno uro in darilo!

Olga Drole, pomočnica ravnateljice