PROJEKT POPESTRIMO ŠOLO

VZGAJAMO ZELIŠČA

»V starem iščem novo.«

Zeliščarska delavnica je v šolskem letu 2019/2020 potekala v dveh delih. Prvi del je potekal na PŠ Smast, kjer so v okviru Erasmus projekta imeli različne dejavnosti na temo zelišč. Drugi del pa je zaradi epidemije Covid 19 potekal na daljavo. Učenci so sočasno s svetenjem določenih zelišč na okoliških travnikih preko opazovanja, poslušanja zvočnih pravljic iz knjige Zelišča male čarovnice avtorice Polonce Kovač spoznavali posamezna zelišča, kot so: kopriva, kislica, trpotec, rman, regrat, pljučnik.

Dejavnosti, ki so potekale na podružnični šoli Smast:

• Obisk zeliščarke Loredane Hrast (pripoved zeliščne pravljice in spoznavanje zelišč naših vrtov (vonj, uporaba, učinkovanje) pokušina zeliščnih čajev
  • Izdelava miselnih vzorcev o zeliščih – ob literaturi

• Sušenje zelišč in priprava zeliščne soli

• Izdelava odganjalke moljev – sivkine vrečke

• Izdelava didaktične igre ZELIŠČNI SPOMIN (prepoznavanje vonjev)

• Zbiranje zeliščnih receptov in izdelava knjižice

• Zeliščna visoka greda (zasaditev, poimenovalne tablice, skrb za gredo)

Sodelujoče učiteljice: Sabina Sovdat, Marjetka Rakušček, Jasmina Žagar Nascivera, Špela Gregorčič, Maja Jelenič

Prispevek objavila: Maja Jelenič (multiplikatorka, projekt Popestrimo šolo)