S tem projektom smo želeli otrokom dati zmožnost spoznati vrline in značilnosti, ki ima vsak od nas in nas zato naredi heroje. Ne le vsak posameznik, temveč vsi skupaj lahko dosežemo kakšne spremembe v okolju, v šoli, v medsebojnih odnosih.

Pri aktivnosti so sodelovali učenci 4. a razreda ter 2. a in 2. b ob petkih med podaljšanim bivanjem.

Predstavljamo vam nekatere izmed naših nalog pri tem projektu:

1. a in 2. b so pripravili različne heroje, ki smo poslali na tekmovanje za logo našega projekta. Zmagovalec v razredu se je imenoval:

MEGA PAVER – hiter, prijazen in rada pomaga. Je zelo ustvarjalen.

1. a je raziskoval našo šolo in dobil kar nekaj predlogov za izboljšavo le-te. Za pomoč pri idejah izvedbe smo nato prosili tudi naše prijatelji iz drugih držav.

Naša naloga je bila pomagati učencem iz Madrida:

1. a je izdeloval tudi plakate ter na šolski hodnik postavil razstavo na temo Varna raba interneta.

FILM

1. a in 2. b sta skupaj izbrala pravljico ter jo nato z nekaj spremembami preoblikovala v strip:

PLAVLJICA

Sodelovali smo tudi na srečanjih preko skypa in uživali v skupinskem igranju kahoota.

Projekt je bil zanimiv, saj smo iz njega potegnili kar nekaj odličnih zaključkov –  marsičesa smo se naučili o sebi in o prednostih skupinskega dela.

Mentorice: Evelina K. in Aurora C.