V letošnjem šolskem letu poglobljeno spoznavamo pravljice – ljudske, avtorske, domače in tuje. Ugotovili smo, da se v mnogih pojavljajo čudežni predmeti, včasih tudi sadeži, jabolka. Saj poznate pravljice Sneguljčica in sedem palčkov, Zlata jabolka, Zlata ptica, O jabolkih, ki pomladijo in živi vodi…

Tudi sami smo se preizkušali v pisanju pravljic. Prebrali si jih boste lahko v letošnjem izvodu šolskega časopisa.

Da jabolka ne bi nastopala le v pravljicah, smo z vodjo prehrane, Nadjo Rejec, izvedli kuharsko delavnico. Pripravili smo slastne jabolčne vrtnice.

In kako nam je bila delavnica všeč?
  • Ko smo kuhali, smo se imeli super. Kar smo spekli je bilo res slastno! (Tinka in Eva)
  • Vrtnice so bile zelo okusne. Zabaval sem se. (Jan)
  • Zabavno je bilo rezati jabolka. Jabolčne vrtnice so bile zelo lepe. (Zala in Neja S.)
  • Obožujem kuhanje. Še enkrat bi imela tako delavnico. (Maja)
  • Delavnica mi je bila zelo všeč. Tudi doma bom naredil jabolčne vrtnice. (Tadej)
  • Večkrat bi imela tak pouk. (Kaja, Polona)
  • Pekli smo vrtnice. Presenetilo me je, da je na delavnico prišla učiteljica Nadja. (Karolina)
  • Lonček kuhaj mi je bil zelo všeč, ker smo spekli slastne vrtnice. Čeprav je bila priprava zapletena, nam je uspelo. Hvala učiteljici Nadji. (Neja R.)