Centralna šola Kobarid 2. a:

PONEDELJEK, 16.3.

SLJ – pravljica in risanka Pepelka

SPO – pomlad: opazovalni sprehod v naravi

LUM – ustvarjanje z naravnim materialom

TOREK, 17. 3.

ŠPO – vzdržljivostni tek

MAT – številski trak do 100

SLJ – primerjava pravljice in risanke Pepelka

SPO – pomlad: zapis v zvezek

GUM – pesem Zvonček in trobentic

SREDA, 18. 3.

SLJ – preverim svoje znanje (DZ/str. 22)

MAT – odštevam do 100 (DZ/str. 76)

GUM – izdelovanje zvočil

TUJ JEZIK ANGLEŠČINA

Oglej si še enkrat zgodbo Od glave do prstov na nogi, ki smo si jo ogledali v šoli. Poslušaš jo lahko tukaj. Si slišal vse dele telesa?

Oglej si posnetek, kjer je besedilo le napisano, na koncu vsake druge vrstice imaš napisan del telesa, ki ga posamezna žival lahko naredi. Ga lahko ponoviš?

Prepiši besede na učni list. Če ga nisi dobil, lahko človeka narišeš v zvezek in dopisuješ besede, da nastane miselni vzorec my_body_besedisce. List prilepi v zvezek in še enkrat ob posnetku ponovi vse nove besede.

Ob posnetku zapoj in zapleši na naslednjo pesem, zraven ponovi besede za dele telesa. Tiste, ki v posnetku niso omenjene, jih ponovi sam.

S starši, bratcem, sestrico se igraj Abra Cadabra, touch your eyes, nose… (ebra k’debra, tač jor ajs, nouz …)

En velik objem od daleč in veliko zabave ob angleščini ti želim 🙂

ČETRTEK, 19.3.

MAT – odštevam do 100 (DZ/str. 77, 78)

ŠPO – sprehod v naravi

SLJ – branje in razčlenjevanje besedila Pomlad, slikopis (DZ/str. 24, 25)

SPO – spomladanske cvetlice (interaktivne vaje)

PETEK, 20. 3.

ŠPO – skok v daljino

TJA

Pozdravljeni učenci!

Danes boste večino vaj opravili kar na internetu – interaktivne igre so suuuupeeer!! Prva naloga danes je, da ponoviš besedišče s karticami, ki jih najdeš tukaj.

Ob posnetku zapoj in zapleši na naslednjo pesem, sigurno se jo še spomniš.

S starši, bratcem, sestrico se igraj Abra Cadabra, touch your eyes, nose… (ebra k’debra, tač jor npr ajs), morda bingo? Nato pa večkrat odigraj to igro. (Na zeleni tabli klikni moder PLAY in začni. Vsebuje 2 novi besedi – stomack (klikneš, kjer kaže na trebuh oz želodec) ter throat (grlo).)

Pripravila pa sem ti še eno igro, ki ti bo zagotovo všeč. Odigraj jo toliko krat, da takoj najdeš del telesa, ki ga lutka naroči.

Ostanite zdravi in se zopet beremo v sredo! 🙂

SLJ – velike pisane črke L, T, K in utrjevanje branja

MAT – odštevam do 100 (DZ/str. 79)