Centralna šola 2. b:

SLJ – Primerjamo lastnosti in tvorimo povedi

SPO – preverjanje znanja Pomlad

OPZ

Ponedeljek, 6. 4.: Prepevaj pesmico Muca na klavir igra ob posnetku.

Torek, 7. 4.: Prepevaj pesmico Muca na klavir igra ob posnetku.

TOREK, 7.4.2020

MAT – računam do 100/ dz str. 90

TJA

Good morning! Thank you za vsa vaša elektronska pisma! Zelo se vesela vsakega vašega odziva na naše novo šolanje. Če pa se še niste opogumili, vas vabim, da mi v tem tednu pošljete vaše dosedanje zapise v zvezek, da vam jih lahko pregledam in vam odpišem kako vam gre. Saj vem, da vam gre odlično, ampak nam učiteljicam zelo manjkate, zato vas vsaj na ta način malo slišimo.

So bile vaše fruit salads dobre prejšnji teden? Yummy? Gotovo so bile 🙂

Današnje popotovanje nas bo odpeljalo v dneve v tednu.  Že prejšnji teden smo raziskovali poimenovanja za dneve v tednu. Se jih spomnite? Sedaj zagotovo že znate to pesem na pamet… Zapoj ob posnetku in ponovi besedišče.

Če zelo dobro opazuješ zapis za vsak dan posebej, lahko opaziš eno posebnost. Tako je, v slovenščini jih pišemo z malo, v angleščini pa so zapisana z veliko začetnico.

Take your English notebook, write (napiši) DAYS OF THE WEEK (DNEVI V TEDNU) with a red pen na novo stran.

Take a blue pen in prepiši vse besede, eno pod drugo. Lično, pazi na y – sega pod črto!

Monday – ponedeljek (mandej)

Tuesday – torek (tjuzdej)

Wednesday – sreda (wenzdej)

Thursday – četrtek (THrsdej)

Friday – petek (frajdej)

Saturday – sobota (setrdej)

Sunday – nedelja (sandej)

Če dobro pogledaš, sem podčrtala v vsaki besedi tri črke. Katere so to?

Tako je, bravo – day. Vsaka beseda se končuje na -day (dej), kar pomeni tudi dan. Ni tako težko, kajne?

Za ponovitev besed klikni tukaj. Besede klikni in ponovi vsaj petkrat. Lahko tudi mešano, a glej, da ponoviš pravilno. Sedaj, ko obvladaš, reši to nalogo, ki je najlažja. Malce težja je tale, pri tej nalogi je treba že malce razmišljati, pri tej pa res že obvladaš.

Ti je uspelo? Prepričana sem, da boš z malo vaje nadvse uspešen/uspešna.

Naredite si prijeten teden, se beremo v Friday! BYE!

SLJ – Pikapolonica DZ str. 34,35

SPO – Skrbim za okolje

SREDA – 8.4.2020

SLJ – tvorjenje vprašanj ob sliki

GUM – ponovimo pesmice

MAT – preverim svoje znanje

LUM (2 uri) – rišemo senco in barvamo  z naravnimi barvami

ČETRTEK – 9.4.2020

ŠPO – tek v naravi

SPO – izdelek iz odpadne embalaže

SLJ (2 uri) – Skrbim za okolje Dz str. 36 do 38.

PETEK – 10.4.2020

TJA

Petek, 10.4.2020

Hello, dragi učenci!

Konec tedna se bliža praznik, ki mu v angleščini pravimo EASTER(ist’r). Si po sličicah ugotovil, kateri praznik je to? Vabim te, da si danes narediš nalogo po svoji želji. Predvajaj si pravljico Če bi bil velikonočni zajček – If I were an Easter bunny. Seveda je pravljica v angleščini, vendar ima zelo dobre ilustracije, ki ponazorijo dogajanje. Sem ter tja boš ob pozornem poslušanju zagotovo ujel besede, ki jih poznaš! Predstavljaj si, kaj pravljica pripoveduje. Ko si jo ogledaš, premisli, katere besede ti povezuješ s praznikom velike noči. Samostojno naredi miselni vzorec EASTER. Napiši najljubše 4 besede, ki so povezane z njim, jih prevedi in ilustriraj. Dajem ti namig, tukaj so angleške besede, ki jih ponavadi povezujemo z veliko nočjo (lista ti ni potrebno reševati). Besede predstavi nekomu doma in naloga je za ta teden končana.

HAPPY EASTER!

ŠPO – vadba na koleščkih

MAT – računamo z denarjem (utrjevanje)

SLJ – Oče in sin (slovenska ljudska pravljica)