PŠ Smast:

Dragi učenci 3. in 4. razreda.

V petek, 17.4. imamo kulturni dan.  Kako bo potekal ta dan, pa pozorno preberite   navodila. Kako boste preživeli kulturni dan (2)     POSLUŠAJMO ZVOČNE PRAVLJICE – kulturni dan       Uživajte.

3.razred:

Torek, 14.4.

Nadaljujemo s pisnim seštevanjem s prehodom. DZ  str. 63, 1. in 2. naloga.

Sreda, 15.4.

Danes pa boš pisno odšteval – a s prehodom. Najprej poslušaj razlago ( večkrat), nato reši nalogi v DZ na str. 64  1. in 2. nalogo.   pisno odštevanje s prehodom

Pisno odštevanje s  prehodom –  DZ str.65,  2. in 3. naloga

SLOVENŠČINA

Poslušaj pravljico Peter in volk .  peter in volk – pravljica

Utrjevali bomo še predloge –  naloge na UL napiši v zvezek. v bolnišnični šoli 2 list

Sreda, 15.4.,  četrtek, 16.4.

Večkrat preberi besedilo o pravljičarju Andersenu – Knjiga praznuje. Naslednji dan pa reši UL – Kviz o Andersenu.  Knjiga praznuje – 3.r.

SPOZNAVANJE OKOLJA

Torek, 14.4.  sreda, 15.4.  četrtek, 16.4.

Nekaj že veš o človeškem telesu.. Ta teden boš spoznal organe in čutila. Poglej tudi kratek film o telesu, da boš lažje razumel –  a. filmček kosti   Snov iz UL prepiši ali…. v kleščno mapo in uči se sproti. O sestavi ušesa, očesa in nosu, boš dobil – a naslednji teden.  Človeško telo – 3.r 14.4.

TUJ JEZIK ANGLEŠČINA, 16.4.2020

Hello!

Danes bom malce manj pisala, sem vam pa pripravila majhno presenečenje. Pritisni na povezavo in si oglej posnetek.

IGRE:               Igra sadje 1  in sadje 2.

Za pomoč še posnetek Do you like. Zraven zapoj, da boš vadil vprašanje. Lahko ga poslušaš tudi večkrat, če želiš.

Pri vprašanjih bodite pozorni – Do you like appleS (saj imamo radi vsa jabolka, ne samo enega)?

Pri poročanju gre na primer  takole: I like apples, plums, grapes. Pri poročanju za prijatelja, starše, pa pazi – Peter likeS pineapples and pears.

Namesto zapisa mi ta teden pošljite svoj posnetek (do konca tedna) na evelina.kravanja@os-kobarid.si. Lahko tudi preko we transfer. Že komaj čakam, da vas slišim. (p.s. ni potrebno, da je perfektno!)

Have a great day!

teacher Evelina

LIKOVNA UMETNOST

GLASBENA UMETNOST

Torek, 14.4.

Poslušaj  melodijo – Mali potepuh. glasba – mali potepuh.

Prepiši pesem  Tri planike v zvezek GUM. Tri planike – besedilo

ŠPORT

Sreda, 15. 4.: Če imaš možnost, se odpravi na sprehod. V naravi ali pa doma se pozabavaj še z živalsko telovadbo.

OTROŠKI PEVSKI ZBOR

Ob posnetku zapoj pesmico TRI ČEBELE. Če je treba, prej ponovi besedilo: TRI ČEBELE – BESEDILO.

Tole pesmico ste pa vedno radi peli. Se jo spomniš od lani? Zapoj jo: ČE BI SE SVET NAZAJ VRTEL.

4.razred:

Torek,  14. 4.

Pisno seštevanje do 10000, DZ – 3.del  str. 92, 1.naloga in str. 93 1. naloga

Sreda, 15.4.

Pisno odštevanje, DZ – 4.del   str. 6, naloga 2 in stran 7- naloga 3.

Četrtek. 16. 4.

Reši 1.  nalogo v DZ na strani 8 – pisno odštevanje do 10000.

SLOVENŠČINA

Torek, 14.4.  Sreda, 15.4.

Poslušaj pravljico Peter in volk. Nato napiši obnovo. peter in volk – pravljica

Četrtek, 16.4.

Ponovimo veliko začetnico. Rešitve nalog napiši v zvezek.  velika začetnica , kraji, 4.r. 16.4.

DRUŽBA

Sreda, 15.4.

Spoznavamo preteklost domačega kraja: preberi besedilo s tem naslovom v učbeniku na strani 72, 73. Preberi tudi to, kar piše v slovarčku in zanimivost. V zvezek napiši naslov Spoznavamo preteklost domačega kraja. Prepiši povzetek (rdeči okvirček) in odgovori na vprašanja pod rubriko Razmisli.

Četrtek, 16.4.

Življenje nekoč je bilo precej drugačno od tega, ki ga živimo danes. Tudi s kmečkimi opravili je bilo tako. Oglej si projekcijo Življenje na podeželju nekoč in danes.

Danes boš raziskoval preteklost. Pri tem prosi za pomoč koga od starejših, lahko si pomagaš tudi s knjigami ali internetom. Izberi si eno od vsebin, ki so na voljo (oblačenje, igre, predmeti, prehrana, imena ali prevozna sredstva). Navodila za delo najdeš tukaj: Nekoč je bilo – navodila. Vse, kar boš o izbrani vsebini izvedel in ugotovil, zapiši in nariši v zvezek pod naslov Bilo je nekoč.

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA

Torek, 14. 4.

Pod kožo so mišice in kosti – reši UL. pod kožo so mišice in kosti – utrjevanje

Kadar pa imaš čas, lahko narediš nekaj za svojo hrbtenico – vaje za hrbtenico.   vaje za hrbtenico  vale za hrbtenico 1. del   Ker pa preveč časa sedimo za računalnikom, poglej  UL – šola dobre drže. šola dobre drže  in še   kako pravilno sedimo – računalnik   Da boš lažje razumel -a naše telo, si oglej filmček  – Naše kosti.

TUJ JEZIK: ANGLEŠČINA

Rešitve in navodila najdeš v priponki: Četrtek, 16.4.

LIKOVNA UMETNOST

GLASBENA UMETNOST

Torek, 14.4.

Poslušaj  melodijo in zapoj tudi ti – Mali potepuh. glasba – mali potepuh.

Prepiši pesem  Tri planike v zvezek GUM. Tri planike – besedilo

ŠPORT