Centralna šola Kobarid 3. a:

Spoštovani starši!

Izpolnite anketo o neobveznih izbirnih predmetih za naslednje šolsko leto in jo pošljite do četrtka, 23. 4. 2020. ( Glejte obvestila na šolski spletni strani!)

Ponedeljek, 20. 4. 2020

SLJ: Najprej odpri DZ str.: 52, 53 tu Varčujemo, nato po navodilih od prej reši, kar je treba.

SPO: Preberi stran DZ in si oglej Odpadki Nato reši 1. nalogo in podčrtaj z rdečo barvo nevarne odpadke. V 2. nalogi si oglej sličice, poglej filmček Nevarno, nato pravilno poveži.

Vadi in se uči o telesu in zdravju.

rešite Kahoot: V kvizu je prišlo do manjših napak, slika črevesja res prikazuje črevesje, ne pa možgane… Čeprav se mi včasih zdi, da kdaj razmišljam samo s trebuščkom. Vadite tudi ta teden. Vpišite svoje pravo ime, ob imenu napišite, kateri poskus zapovrstjo rešujete. Kahoot se zaključi v petek ob 13. uri. Prijavite se na telefonu, tablici ali računalniku na https://kahoot.it/  CODA: 02491536

MAT: Vadimo, urimo, utrjujemo poštevanke. V DZ reši stran 67.

ŠPO: ŠPORTNI IZZIV

V torek, 21. 4. 2020

Kulturni  dan – KRIVOPETE

Sprehodi se od 1. do 8. in uživaj! Krivopetini bonboni. Če želiš, lahko rešiš še kahoot kviz .

Tvoja naloga na koncu je, da v zvezek glasbe ilustriraš Krivopeto tako, kot si jo ti zamišljaš!

Sreda, 22. 4. 2020

SPO: Ob svetovnem dnevu Zemlje si oglejte DAN ZEMLJE1 in TA. V zvezek napiši naslov Dan Zemlje in napiši vsaj tri dejavnosti, s katerimi pripomoreš k ohranjanju čistega okolja.

SLJ: V berilu na strani 31 preberi “O tem, kako je smetnjak postal oblak“. Odgovori na vprašanja na strani 32. Zadnje naloge ni potrebno rešiti.

MAT: V DZ ponovimo poštevanke 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 in 10 na strani 80.

GUM: Poslušaj in prepevaj pesmi, ker bo po tvojem izboru ena izmed teh, tudi za oceno.

Pesmi Kekčeva pesemNaša kuharicaRačunstvoPrvo leto služim in Na planincah.

TJA:

Hello!

Thank you za poslane posnetke, odlični so bili!! Excellent! Prav vsak od vas se je zeeelooo potrudil in poslal svoje najboljše delo. Hvala!! Vesela sem vašega govornega napredka v tem času, ko se nismo nič videli “v živo” 🙂  Iskrena zahvala vašim učiteljem doma, saj vas tako dobro učijo, da me že skoraj ne rabite!

Če mi slučajno kdo od vas še ni poslal govornega posnetka, ima čas do konca današnjega dne.

Današnje naloge so precej preproste. Utrjevali boste do sedaj usvojeno znanje s spodnjimi nalogami:

DNEVI V TEDNUMILIJONARDELI TELESAKRIŽANKA.

Če želite, lahko rešite še ti dve nalogi … naloga1 in naloga2 in za danes ste končali.

p.s. ne pozabite sem ter tja kaj ponoviti vašega plakata! Po počitnicah nas bo čakala predstavitev plakata.

Have a great day!

OPB

Poskusi, kako spretni so tvoji prsti. Napravi si letalce.

Da bo igra z letalcem še bolj zanimiva, ti priporočam da iz časopisnega papirja pripraviš tarče, kot prikazuje slika. Kdor zbere naj

več točk, zmaga. Lahko namesto letalca uporabljaš tudi kakšno manjšo lažjo žogico, na primer za namizni tenis.

Četrtek, 23. 4.: Športni dan: PRVA POMOČ

Danes je pred teboj športni dan. Poglej si povezave vseh treh dejavnosti. Izberi si eno dejavnost, ki je prikazana, in jo opravi. Naj bodo bratje, sestre, očetje in mame vaši pomočniki in ranjenci. Ne pozabi fotografirati opravljene naloge, ki jo obvezno v četrtek, 23. 4. 2020, objaviš tukaj – https://padlet.com/spelagregorcic/e624zyhufp3bhwaa. V Padletu poišči svoj razred in sliko objavi s plusom v ustreznem stolpcu. Obvezno pripiši svoje ime, lahko pa nam napišeš tudi kako sporočilce, kako ti je šlo.

Za dodatno pomoč pri uporabi spletnega orodja Padlet smo pripravili navodila tukaj.

Želimo vam lep dan!

Petek, 24. 4. 2020

ŠPO: Malo bomo začeli s “športno vzgojnim kartonom”. Naloga za lepe in deževne dni ŠVZ1 Poskusi po 20 sekund.

SLJ: V delovnem zvezku na strani 48  si natančno preberi opis in na kratko (z besedo ali dve) v zvezek odgovori na vprašanja od a do n.

MAT: Še malo množenja z dopolnjevanjem na strani 81. 1. naloga. Reši še 2.  in 3. nalogo. 2. rešuj kar v DZ in napiši samo račune. Kdor se je malce naveličal poštevanke,  lahko naredi dodatni nalogi na strani 72 Mreža 1. in 2.

Želimo vam lepe, zdrave in brezskrbne počitnice!

TJA:

Hello učenci!

Kot prvo: po počitnicah se bomo v sredo ob 9.30 srečali v živo. Vsa podrobna navodila bom objavila v torek po počitnicah. Lepo je, da se tudi v živo kaj pozdravimo, odigramo kakšen bingo ter se zmenimo vse potrebno za predstavitev plakata o šolskih potrebščinah. Ste za? Jaz že komaj čakam, da vas slišim in vidim 🙂

Današnja ura pa gre takole: prijavite se v spletno učilnico in rešite nalogo, ki je odprta za vas. Koda: RKOPJU.

Ste ugotovili, kaj je naša naslednja tema? Poslušaj posnetek učiteljice Mateje T., ki ga z njenim dovoljenjem delim z vami.

Take your notebook, write THE WEATHER.

Your task: napiši vsa vremenska stanja, ki si jih slišal v pesmi.

Rešitve dobite po počitnicah 😉

Sedaj pa HOP na počitnice!! Uživajte vsak dan posebej in se imejte lepo!

teacher Evelina