Centralna šola Kobarid 3. b:

ISP

Tokrat v Arnesovih interaktivnih vajah v besedilnih nalogah ponovi množenje in deljenje. Uspešno reševanje.

MATEMATIKA

Ponedeljek, 11. 5.: Računam do 100, DZ, str. 98 / 5 – 8, Ustno ocenjevanje znanja

Torek, 12. 5.: Telesa

Telesa, DZ, str. 99 / 1, Ustno ocenjevanje znanja

Vadite telesa– rešite Kahoot: Vpišite svoje pravo ime, ob imenu napišite, kateri poskus zapovrstjo rešujete. Kahoot se zaključi v petek ob 17. uri. Prijavite se na telefonu, tablici ali računalniku na https://kahoot.it/  CODA: 02714544

Sreda, 13. 5.: Telesa, DZ, str. 100 / 2 – 3

Četrtek, 14. 5.: LIKI

Liki, DZ, str. 102, 103 / 1 – 3

Vadite like– rešite Kahoot: Vpišite svoje pravo ime, ob imenu napišite, kateri poskus zapovrstjo rešujete. Kahoot se zaključi v petek ob 17. uri. Prijavite se na telefonu, tablici ali računalniku na https://kahoot.it/  CODA: 05927817

Petek, 15. 5.: Liki, DZ, str. 104, 105 / 4 – 5

SLOVENŠČINA

Ponedeljek, 11. 5.: Besede z enakim pomenom, DZ, str. 68

Torek, 12. 5.: Besede z nasprotnim pomenom, DZ, str. 69

Sreda, 13. 5.:Papirnati zmaj, DZ, str. 74/ 1 -2. Zgodbo zapiši v zvezek in bodi pozoren, da bodo povedi smiselno povezane v pravilen vrsti red. Nalogo bom pregledala v šoli.

Četrtek, 14. 5.: Nebo, ne bo, DZ, str. 71 /1 -2.  Preberi besedilo in si oglej sličice.

Petek, 15. 5.: Feri Lainšček: PESEM – KRIŽIŠČE, berilo, str. 151. 2x preberi pesem in odgovori na vprašanja.

SPOZNAVANJE OKOLJA

Ponedeljek, 11. 5.: Padavine. Preberi besedilo na str. 90 in reši DZ, str. 91 / 1

Torek, 12. 5.: Snovi in spreminjanje njihovih lastnosti, DZ, str. 92. Preberi besedilo in si oglej slike. Za vsako lastnost ( jedko, eksplozivno, vnetljivo) poišči doma en izdelek, ki ima narisan pripadajoči znak.

JEDKE SNOVI so snovi, ki ob dotiku s kožo lahko povzročijo vnetje.

Sreda, 13. 5.: Življenje v morju, DZ, str. 103. Preberi besedilo in reši nalogi 1 in A.

TUJ JEZIK ANGLEŠČINA, Wednesday 13.5. and Friday 15.5.2020

Danes še enkrat ponovite nekaj vaj iz sadja ter delov telesa, da boste pri ocenjevanju znanja najboljši mojstri angleščine.

v nekaterih nalogah se pojavljata poimenovanji za breskev – peach (pič) in melono – melon (mel’n). Lahko ju kar spustite. Rešite spodnje naloge, če je vaje premalo, poglej v prejšnje ure in se pozabavaj.

Deli telesa: pošastiizberi pravo poimenovanjetelonariši pošast

Sadje: sadjepoveži sadjeizberi pravo sadjepoišči ustrezno poimenovanje

Lepo se imejte, sedaj se pa res že kmalu vidimo! 🙂

LIKOVNA UMETNOST

Četrtek, 14. 5.: Oblikovanje prostora z lego kockami. Iz lego kock oblikuj dve stavbi in ju poveži med seboj z mostom, s stopnicami, z balkonom ali na svoj ustvarjalni način. Izdelek fotografiraj in ga pošlji po e- pošti.

GLASBENA UMETNOST

Torek, 12. 5.: Še veš? DZ, str. 45, nal.: 3, 4, 5

Petek, 15. 5.: Poj vse znane pesmi in jih spremljaj z glasbili.

ŠPORT

Ponedeljek, 11. 5.:  Poišči kolebnico ali vrv. Preizkusi se v preskakovanju na mestu in med hojo oz. tekom. Če ti gre to že odlično, se lahko preizkusiš pri različnem preskakovanju. Za današnjo telovadbo s kolebnico si vzemi vsaj 10 minut.
Če kolebnice nimaš, izberi iz tabele Športnih 5×5 10 vaj.

Torek, 12. 5.: Odpravi se na izlet s kolesom ali peš. Za gibanje se štejejo tudi opravila in pomoč staršem v naravi.

Četrtek, 14. 5.: Dobro se ogrej (počasen tek) in se razmigaj od glave do pet. Nato naredi 9 počepov, 8 visokih poskokov in 7 sklec (lahko se z rokami opreš tudi na mizo). Vse tri vaje ponovi 4 krat, vmes pa si privošči malo pavze.

OTROŠKI PEVSKI ZBOR

Ponedeljek, 11. 5.: Kdo živi v tej hišici, poj ob posnetku, glej 7. teden.

Torek, 12. 5.: Kdo živi v tej hišici, poj ob posnetku, glej 7. teden.

OPB

Malo zabave vam ne bo škodilo, kajne.

Potrebujete: plastične lončke, vsaj 5 lončkov na igralca, in balone (za vsakega igralca en).

Naloga: pospravljanje lončkov s pomočjo balonov. Poglejte si posnetek in naj se tekmovanje začne.

Lepo se imejte in se vidimo kmalu.

RID

OBVESTILO:

Vprašalnik za starše 1. triade mi pošjlite na e- naslov do torka, 12. 5. 2020 do 12.oo ure. ( Glejte obvestila na šolski spletni strani.)

OBVESTILO:

Pisno preverjanje znanja SLJ – Pripoved ob sličicah bo v sredo, 20. 5. Pisno ocenjevanje znanja pa 27. 5. 2020.

OBVESTILO:

Učenci skupaj s starši natančno preberite navodila, ki bodo v prihodnje veljala v šoli. Najdete jih na šolski spletni strani.

V prihodnje se bo pouk nadaljeval v skupinah, zato bo urnik nekoliko spremenjen. Učitelji se bomo menjavali po skupinah, učenci ostajajo v istih učilnicah.

Učenci prinesejo v šolo vse potrebščine v ponedeljek, 18. 5. 2020 ( tudi MAT, DZ 3. del!)

Razporeditev v skupine:

SKUPINE-3.-razred