Centralna šola Kobarid 5. a:

Sre, 20. 5.

Letos najverjetneje ne bomo imeli skupinskega fotografiranja razreda. Zato bi iz vaših individualnih fotografij sestavila kolaž razreda in ustvarila spomin na letošnje šolsko leto za vsakega izmed vas. Da to lahko naredim, mi na e-mail pošlji svojo fotografijo, na kateri si dobro viden/-a (dovolj blizu).

Ste pripravljeni? Nasmeh na obraz, glej v objektiv … Fotografija narejena!

Pon., 18. 5.

Tokratno matematično nalogo povezujemo z NIT. V DZ reši naloge na straneh 88, 89, 90.

Dodatne naloge (kdor želi): str. 91

Sre., 20. 5.

Najprej preveri, kako si reševal dosedanje pretvarjanje: Rešitve_merske enote

Navodilo: Računanje s časom

Čet., 21. 5.

Pretvori merske enote na učnem listu, tako da pretvarjanja zapišeš v zvezek in jih rešiš. Zapis v zvezek z rešenimi pretvorbami pošlji učiteljici.

Ustrezno pretvori

Preveri rešitve preteklih nalog: Tabela_čas

Pet., 22. 5.

Danes bomo nadaljevali s pisnim deljenjem, s katerim smo začeli v šoli. Zato prelistaj učbenik in zvezek nazaj in ponovi postopek pisnega deljenja z enomestnim številom. Nato pa si oglej še postopek pisnega deljenja z večkratniki števila 10:

Pisno deljenje z večkratniki števila 10

Svoje razumevanje preveri z reševanjem nalog v DZ na str.: 38.

SLOVENŠČINA

Navodilo: Samostalnik, pridevnik, števnik

Tor., 19. 5.

Danes si boste pri pouku književnosti ogledali gledališko predstavo Kit na plaži. S pomočjo povezave se boste povezali s spletno stranjo Lutkovnega gledališča v Ljubljani. Spustite se po strani navzdol, poiščite predstavo, kliknite celozaslonski način in uro in 20 min uživajte. Četrtkova naloga bo vezana na to temo.

Čet., 21. 5.

Preveri svoje znanje besednih vrst. Dobro preverite in popravite:

Rešitve_ samostalnik, pridevnik, števnik

Navodila: Kit na plaži

Pet., 22. 5.

Preglej rešene naloge v SDZ (števnik): Hej hoj str-76-rešitveHej hoj str-77-rešitveHej hoj str-78-rešitveHej hoj str-79-rešitve

Reši naloge v SDZ  Hej hoj 2. del na str.: 29 in 30. Seveda je potrebno prebrati tudi stran 28, če želiš reševati.

DRUŽBA

Tor., 19. 5.

V učbeniku preberi poglavje Naša prva tiskana knjiga na str.: 96 in 97. Glede na prebrano naredi zapis v zvezek, tako da zajameš vse pomembne podatke.

Sre., 20. 5. 2020

Današnjo in petkovo učno uro bomo povezali. Delo si lahko razporediš na en dan ali na dva. Kot želiš. Spodaj najdeš predstavitev. Ko odpreš predstavitev, klikni na ikono v desnem spodnjem kotu, da odpreš diaprojekcijo.

Prva_in_druga_svetovna_vojna

Lahko si pogledaš tudi spletno stran Kobariškega muzeja, si pogledaš razstave ter izveš še kaj novega:

Kobariški muzej

Pet., 22. 5.

Povezava s sredino učno uro. Če si že vse opravil/-a, ti danes ura odpade:).

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA

Glej matematično nalogo.

Čet., 21.5.

Življenjski prostor

TUJ JEZIK: ANGLEŠČINA

torek in sreda: 9.teden, 19. in 20. 5.

petek: 9.teden, 22.5.9.teden, 22.5.

LIKOVNA UMETNOST

Pon., 18. 5.

Današnjo likovno nalogo najdeš tukaj: Ko škatla za jajca postane …

Svoj izdelek obesi na: PADLET

GLASBENA UMETNOST

Čet., 21. 5.

Reši učni list: Lan sem ji kupil

KOLESARSKI IZPIT

Sre., 20. 5.

S tem tednom se priprave na kolesarki izpit zaključujejo, saj smo realizirali že vse ure. Glede na posredovana navodila se izvedba teoretičnega in praktičnega dela kolesarskega izpita prestavi na naslednje šolsko leto. Še vedno pa lahko vadite v spletni učilnici Kolesar, saj bo dostop do simulacije omogočen. Poleg tega se čim večkrat usedi na kolo in kolesari.

ŠPORT

9.teden 19.5.2020

vadba 9.teden 21.5.2020

9.teden 22.5.2020

NIZ: UMETNOST

Priprava koreografije za ocenjevanje

NIZ: ŠPORT

športnik ne jezi se

NIZ: RAČUNALNIŠTVO

Pozdravljeni učenci!

Nadaljujemo z miselnimi interaktivnimi igrami. Ta teden se bomo poigrali s sudokum. Pravilno postavi like. Vsak lik je lahko samo enkrat v vrsti in stolpcu. Najprej klikni na lik, nato na prostor v mreži. Ko se ti odpre povezava, klikni na puščico, nato izberi zeleno obarvan napis Mittel.

Uživaj v reševanju!

(Skupno 1.307 obiskov, današnjih obiskov 1)