4. razred PŠ Smast:

Ponedeljek, 25. 5.
V delovnem zvezku, na strani 52 (enačbe), si pri vsaki nalogi od 1. do 4.  izberi 4 primere in jih reši. Skupaj boš rešil 16 primerov.
Bodi pozoren, da zapišeš celoten postopek, kot si ga dobili zapisanega na delovnem listu v petek.

Torek, 26. 5.
Ponovi korake pri reševanju besedilnih nalog (preberi, podčrtaj, skiciraj, reši, preveri), potem pa reši 1., 2. in 3. nalogo v DZ na strani 54 in 55 (matematični problemi).

Sreda, 27. 5.
Tudi danes boš reševal matematične probleme. V DZ na strani 56 in 57 reši od 1. do 8. naloge.
Pri reševanju nalog si pomagaj s podčrtovanjem podatkov in skiciranjem.

Četrtek, 28. 5.
V DZ reši 1. – 4. nalogo na strani 58 in 59 (matematični problemi).

Petek, 29. 5.
Danes je čas, da rešiš vse tiste naloge, ki so še prazne, a bi že morale biti rešene. V ponedeljek se namreč vidimo in vesela bom, če bosta DZ in zvezek urejena ter naloge rešene.
SLOVENŠČINA

Ponedeljek, 25.5.( 2. šolski uri)

Večkrat preberi  zgodbo: B. Štampe Žmavc: Ure kralja Mina ( str. 108, 109) in potem odgovori na vprašanja (v zvezek) v berilu na  str.109 – prva pika, prva točka.

Torek, 26.5., sreda,  27.5.

Reši naloge, ki so na UL –  2. in 3. nalogo prepiši v zvezek  in postavi ločila.     ločila – 4.r.

Četrtek, 28.5.

Kdaj pišemo z malo in veliko začetnico? Reši naloge v zvezek.    Ponavljanje slj 4.

DRUŽBA

Sreda, 27.5. in četrtek, 28.5.

Do konca šolskega leta se bomo posvetili domači pokrajini. Najprej je na vrsti Kobarid – največji kraj v naši občini. O njem gotovo že marsikaj veš. Pozorno preberi zapis  o Kobaridu na učnem listu: Kobarid in izvedel boš še kakšno novo stvar. Kaj si si zapomnil, kateri so pomembni podatki?

Naredi povzetek v obliki miselnega vzorca. Lahko si pomagaš z ogrodjem, ki je tukaj: Kobarid – miselni vzorec. Preriši ga v zvezek, nato ga dopolni. Če želiš in če imaš to možnost, ga lahko tudi natisneš in nato vpisuješ vanj. Miselni vzorec pa lahko narediš tudi čisto po svoje. Piši zelo na kratko in samo bistvene stvari – ključne besede.

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA

Torek, 26.5.

Dobil – a boš preverjanje.  Reši naloge  in mi prosim pošlji rešitve. Hvala.

Petek, 29.5.

Ponavljaj snov  o človeškem telesu, ker bomo 2.6.  ocenjevali.

TUJ JEZIK: ANGLEŠČINA

10.teden, 25. maja

četrtek: najprej tukaj preberi navodila: 10. teden, 28. maja, nato reši naloge: 10.teden, 28.maja

LIKOVNA UMETNOST

Navodila za 10. teden: 2020_05_29_4razred_10teden

GLASBENA UMETNOST

Torek,26.5. in četrtek, 28.5.

Ponovi pesem: Dekle, daj mi rožmarin rdeči, potem pa jo ob spremljavi  večkrat zapoj.    dekle daj mi rožmarin rdeći – petje pesmi

ŠPORT

Ponedeljek, 25. 5.

V tem tednu bomo telovadili ob vajah za ŠVK (športno vzgojni karton). Pričeli bomo s poligonom nazaj. Najprej si poglej in naredi vaje, nato pa si pripravi poligon in poskušaj čim hitreje priti čez njega.

Sreda, 27. 5.
Za začetek počasi teči 5 min in se nato dobro ogrej (od glave do tal). Nato pa si poglej naslednjo vajo za ŠVK. Tapkanje. Vaje izvedi večkrat po 20 sekund.

Petek, 29. 5.
Za ogrevanje lahko nekaj časa (približno 2 minuti) skačeš s kolebnico. Dviganje trupa ali trebušnjaki  pa so današnja vaja za ŠVK. Najprej poskusi kako dobro ti gresta prvi dve vaji (deska in kolo), nato pa preveri koliko trebušnjakov narediš v 1 minuti. Če boš vadil večkrat na teden, ti bo šlo vedno boljše.

OTROŠKI PEVSKI ZBOR

Ponovi pesmi, ki smo se jih učili. Lahko poješ ob posnetkih: KRESNIČKE IN ZVEZDE PEVKA ŽABICATRI ČEBELE.