POKLICNA ORIENTACIJA

Izbira poklica oz. srednje šole je zelo pomembna osebna odločitev vsakega devetošolca. Ker se zavedamo težavnosti in odločitev učencev v tej starosti, v okviru poklicne orientacije poteka obveščanje in vodenje učencev skozi proces vpisa na srednje šole. Program poklicne orientacije v 8. in 9. razredu usmerja učence k sistematičnemu sprejemanju odločitve.

Učencem najprej pomagamo pridobiti čim več informacij o možnostih vpisa v srednje šole, o raznih poklicih, štipendijah in trenutni politiki zaposlovanja. Z vprašalniki ugotavljamo individualni interes in namero za vpis ter svetujemo pri končni odločitvi. Učence na skupinskih in individualnih razgovorih sproti o vsem obveščamo in jim pomagamo pri prijavah in vpisu v srednjo šolo ter pri morebitnih preusmeritvah. Pri tem sodelujemo tudi z Zavodom za zaposlovanje, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter srednjimi šolami, dijaškimi domovi, lokalnimi podjetniki ter bivšimi učenci naše šole.

Sprotne informacije o dogajanju in aktivnostih bodo učencem tekom celotnega leta posredovane pri urah pouka, razrednih urah, oglasni deski šole, šolski spletni strani ter v pisni obliki.

PROMOCIJA STROJNIŠTVA

Na spodnji povezavi si lahko ogledate kratki predstavitvi poklica strojnik. Kratka filma sta bila posneta v MAHLE Letrika Bovec, TKK Srpenici, ITW-ju Metalflex Tolmin ter Hidri v Tolminu.

POMEMBNI DATUMI ZA VPIS V SREDNJO ŠOLO

oktober 2016 –

marec 2017

Informacije in svetovanje učencem in staršem pred vpisom v SŠ
Ogledi predstavitev poklicev po Kobaridu
oktober 2016 Predstavitev poklicev na Šolskem centru v Novi Gorici
november 2016 Izpolnjevanje Vprašalnika o poklicni poti
Januar 2017 Predstavitev poklica reševalec in poklicni gasilec na razredni uri
januar 2017 Individualni razgovori starši in učenci o poklicni izbiri in vprašalniku o poklicni poti
do 23.1.2017 Objava RAZPISA za vpis v SŠ (internet)
27. 1. in 28. 1. 2017 Informativa – Sejem izobraževanja in poklicev v Ljubljani (Gospodarsko razstavišče)
10. 2. in 11. 2. 2017

INFORMATIVNI DNEVI v vseh srednjih šolah in dijaških domovih

V petek, 10. 2. 2017, pouka za 9. razred odpade.

do 28.2.2017 Prijava za opravljanje preizkusa posebne nadarjenosti, znanja in spretnosti za kandidate, za katere je to posebni vpisni pogoj ter posredovanje dokazil o izpolnjevanju posebnega vpisnega pogoja za program Gimnazija (športni oddelek)
6. 3. – 18. 3. 2017 Opravljanje preizkusov posebnih nadarjenosti, znanja in spretnosti na srednjih šolah – tehnik oblikovanja, fotografski tehnik, zobotehnik, umetniška gimnazija: likovna, glasbena, plesna smer ter ugotavljanje izpolnjevanja posebnega vpisnega pogoja za program Gimnazija (športni oddelek)
do 27. 3. 2017 Posredovanje potrdil kandidatom o opravljenih preizkusih oz. izpolnjevanju vpisnega pogoja za športne oddelke gimnazije
marec 2017 Vpis v srednjo šolo – prijavnico za vpis v SŠ učenci izpolnijo v šoli