V petek, 2. 6. 2017, je v Domu Andreja Manfreda potekala okrogla miza šolskega parlamenta, katere se je udeležil župan Robert Kavčič. Predsednica parlamenta Lara Korošec in podpredsednik Nejc Rot sta vodila sejo. Najprej sta prestavila delovanje šolskega parlamenta, ki ga že več let vodi mentorica Urška Mlekuž Vončina. Letošnja tema parlamenta je “Otroci in načrtovanje prihodnosti”.

V nadaljevanju so učenci predstavili svoje pobude, ki izhajajo iz njihovega okolja; želijo si pokrita avtobusna postajališča, urejena športna igrišča in podobno. Župan je prestavil delovanje in financiranje občine, vpetost lokalne skupnosti v šolstvo,  skrb za urejeno infrastrukturo. Odgovoril je prav na vsako pobudo in predstavil že prijavljene projekte. Veseli in hvaležni smo, da se je župan našemu povabilu odzval in prisluhnil našim idejam.