Ker vzgajamo naše učence, da se ozrejo okoli sebe in se poskusijo vživeti v druge, smo otroško empatijo izbezali na plano že s projektom pomoči otrokom v Ukrajini lansko leto. V mesecu februarju je mati Zemlja spet pokazala zobe ljudem v Turčiji ter Siriji z uničujočim potresom. Preko eTwinning-a smo se že začetek šolskega leta povezali z nekaj evropskimi učitelji pri projektu eTwinning hearts. V sodelujočo skupino spada tudi nekaj učiteljev iz Turčije, zato so bili naši učenci zelo zaskrbljeni, kaj se dogaja z našimi prijatelji. Po pogovoru z drugošolci ter tretješolci, so se sami odločili, da jim želijo poslati nekaj dobrih misli in virtualnih objemov, da bi jim bilo pri srcu malo lažje. Poskusili smo se naučiti nekaj turških besed, a smo priznali, da google bolje izgovarja od nas 🙂

Kaj vse smo otrokom narisali in napisali, si poglejte na spodnji povezavi. 

Sending love to our friends from Turkey – YouTube

eTwinning projekt: eTwinnins Hearts

Mentorici: Aurora C. in Evelina K.

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)