Prejšnji petek so se osnovnošolci razredne stopnje udeležili dejavnosti dneva mobilnosti. V sodelovanju z občino Kobarid, medobčinsko redarsko službo ter z Julian Alps Trail run smo soustvarili dogodek, ki nosi sporočilo, da veliko stvari lahko človek naredi zgolj s svojo voljo in močjo. Prevečkrat se po nepotrebnem poslužujemo mobilnih naprav, ki škodijo naravi in posledično tudi zdravju saj s tem zaviramo lastne fizične in mentalne sposobnosti. Skratka, spoznali smo, da človek lahko premaga velike napore. Tudi šola od učencev zahteva napore in verjamemo, da jih bodo s to izkušnjo, ter z zgledom tekačev, ki so tekli iz Kobarida do Kranjske Gore, letos nekoliko lažje premagovali. Da zmorejo preseči različne ovire, so učenci pokazali veliko spretnosti na različnih poligonih. Svojo suverenost so pokazali na rolerjih, skirojih, kolesih in nenazadnje z nogami ter rokami. Poleg tega pa jim ni zmanjkalo energije pri ustvarjanju transparentov, grafitov in pisanju spodbudnih sporočil tekačem.