Ob zaključku bralne značke nas je v torek, 14. maja, obiskal prekmurski pisatelj Feri Lainšček, vsestranski literarni ustvarjalec za vse generacije, »pripovedovalec zgodb«, kot se rad poimenuje sam. Srečanje z njim je potekalo v dveh delih, najprej za učence predmetne stopnje, nato pa še za učence razredne stopnje, podružničnih šol in skupino predšolskih otrok. Pogovor z avtorjem sta vodila Mladen Agbaba in Mojca Žuber. Njegove pesmi sta recitirala Žan Sivec in Mladen Agbaba.

Avtor nam je povedal marsikaj zanimivega o svojem življenju in ustvarjanju, o izkušnjah, ki so sooblikovale njegov pogled na življenje, o srečevanjih z Romi, o vrednotah, ki jih ceni in so del vseh nas. Navdušil nas je s svojo odkritosrčnostjo, z mislimi o dobrem, s preprostostjo, z domiselnimi odgovori, predvsem pa s pogledom na svet skozi oči ljubezni. Tiste prave, iskrene in globoke, ki ima moč in nas povezuje. Tako je še danes ljubezen njegov glavni navdih za ustvarjanje.