Učenci naše šole so bili povabljeni k sodelovanju v posebni oddaji Radia Koper. Terenski studio je 15. oktobra, ob 180-letnici pesnika Simona Gregorčiča, gostoval v Kobaridu.

Maja, Mika, Iza, Uroš in Žan so predstavili dejavnosti šole, ki potekajo v okviru Gregorčičevega leta in prispevke, s katerimi je OŠ Simona Gregorčiča počastila častitljivi jubilej in obogatila kulturni utrip v kraju.

Predstavila sta se tudi Anika in Mladen, člana šolskega benda The Time Keepers, ki pripravljajo izvedbo dveh Gregorčičevih pesmi. Premierno jih bodo izvedli v četrtek, 24. 10. na Pesniškem maratonu na kobariškem trgu.

Prispevek lahko poslušate na povezavi. (52:00)

Novinar jih je presenetil z novico, da se je uredništvo odločilo, da bendu The Time Keepers omogoči snemanje v profesoinalnem glasbenem studiu Hendrix v Kopru. Čestitke!