Šolski radio sestavljamo člani novinarskega krožka. V šolskem radiu predstavljamo aktualne teme in poročamo o dogodkih na naši šoli.

Med drugim vam bomo predstavili zmagovalce na področju športa, tekmovanj in mnenja ter izkušnje učiteljev. Vljudno vabljeni k spremljanju šolskega radia.

Člani novinarskega krožka

RADIJSKA ODDAJA PRIMORSKEGA VALA, 24. 1. 2024

V sredo, 24. januarja 2024, smo na radiu Primorski val lahko prisluhnili oddaji Kotiček za šolarje. Oddajo smo pripravili člani novinarskega krožka OŠ Simona Gregorčiča Kobarid.

Poročali smo o:

• prireditvi Slavček, pokaži, kaj znaš!,
  • baletni predstavi Hrestač,
  • eTwinningu,
  • uspehih nogometašev,
  • 3D tiskanju in programiranju brez računalnika.

BOŽIČNI ČAS JE TU

Člani novinarskega krožka smo vam pripravili božično izdajo šolskega radia. V tej oddaji vam predstavljamo različne navade in običaje ob praznovanju božiča na različnih kontinentih.

šolski radio-božična izdaja (youtube.com)

PRVA POMOČ

7. 12. 2023 smo se zbrali člani novinarskega krožka in prve pomoči. Govorili smo o tekmovanju, vajah, mentorici in še marsičem. Vabljeni k poslušanju!

Šolski radio-prva pomoč (youtube.com)

RADIJSKA ODDAJA PRIMORSKEGA VALA, 18. 10. 2023

V sredo, 18. oktobra 2023, smo na radiu Primorski val lahko prisluhnili oddaji Kotiček za šolarje. Oddajo smo pripravili člani novinarskega krožka OŠ Simona Gregorčiča Kobarid.

Poročali smo o:

• rezultatih na ekipnem državnem tekmovanju v atletiki,
  • rezultatih na državnem tekmovanju v kronometru,
  • raziskovanju poti, po katerih je hodil Simon Gregorčič,
  • sodelovanju na festivalu Jestival s kulinaričnimi dobrotami in glasbeno točko ter o
  • dogajanju na šoli v Tednu otroka.

NOVA SEZONA, NOVA ODDAJA, 14. 9. 2023

V novi sezoni šolskega radia bomo obrnili nov list v naši zgodbi, v katero vsako leto prihaja le več oseb, prigod, preizkušenj in prečudovitih trenutkov.

V prvi oddaji v tem šolskem letu smo preverili šolski koledar in odkljukali proste dneve, učenci 8. razredov pa so pripravili poročilo iz Šole v Mestu v Celju. Prisluhnite nam!

Nova sezona Nova oddaja (arnes.si)

SLOVO PRED POLETNIMI POČITNICAMI, 21. 6. 2023

Pozdravljene poslušalke in poslušalci,

novinarji smo za vas pripravili še zadnjo oddajo v tem šolskem letu. Zbrali smo predloge za zabavno preživljanje poletnih počitnic.

Želimo vam prijetne in dooolge počitnice!

Šolski radio- KONEC ŠOLE (arnes.si)

ODDAJA, 14. 6. 2023

Pozdravljene poslušalke in poslušalci!

Šolski novinarji smo za vas pripravili novice in poročila o dogajanju na naši šoli. Prisluhnite nam!

RADIJSKA ODDAJA PRIMORSKEGA VALA, 24. 5. 2023

V sredo, 24. maja 2023, je bila na valovih Primorskega vala oddaja Kotiček za šolarje, ki smo jo pripravili novinarji OŠ Simona Gregorčiča Kobarid.

Prebrali smo prispevke o:

• orientacijskem dnevu,
  • zaključku bralne značke in obisku Andreja Rozmana Roze,
  • prejetem nazivu »ETwinning šola«,
  • nastopu mladinskega pevskega zbora,
  • dosežkih naših učencev na državnih tekmovanjih,
  • prireditvi za starše učencev petih razredov in Noči v knjižnici in
  • nagradnem izletu zlatih bralcev.

Za konec smo napovedali prireditev, ki so jo za starše pripravili učenci 1. in 2. razreda.

BEATBOXING

Pozdravljene poslušalke in poslušalci šolskega radia!

V četrtek, 20. 4., smo na šoli organizirali tekmovanje v beatboxingu. V prvem krogu se je pomerilo osem učencev. Tekmovali so v parih, gledalci pa so z aplavzom izbrali polfinaliste. V ponedeljek, 24. 4., smo po polfinalu in finalu dobili najboljšega beatboxerja. Zmagal je Uroš Uršič, ki je iz rok ravnatelja prejel pokal in zgoščenko, ki sta jo podarila in lastnoročno podpisala raperja Murat & Jose.

Beatbox tekmovanje 2023 (arnes.si)

PLANICA

Dragi poslušalci!

30. 3. smo se učenci in učenke OŠ Kobarid odpravili v Planico. Več o športnem dnevu izveste v prispevku šolskih novinarjev.

Planica (arnes.si)

USTVARJALNE DELAVNICE

Pozdravljeni poslušalke in poslušalci šolskega radia!

Od januarja naprej imamo učenke sedmih razredov ustvarjalne delavnice za 1. in 2. razred. Vsak teden izdelamo kaj zanimivega. Kaj smo izdelali tokrat, boste izvedeli v spodnjem prispevku.

Ustvarjalne delavnice (arnes.si)

RADIJSKA ODDAJA PRIMORSKEGA VALA, 18. 1. 2023

Spoštovane poslušalke in poslušalci šolskega radia!

Oddajo Kotiček za šolarje, ki je bila na sporedu v sredo, 18. januarja 2023, so pripravili šolski novinarji Mladen Agbaba, Mojca Žuber in Nika Medveš. Beseda je tekla o prireditvi Slavček, pokaži, kaj znaš. Mladen je predstavil potek prireditve, Mojca in Nika pa sta pripravili intervju z zmagovalko finala Kajo Avguštin.

Oddajo lahko poslušate na spodnjem posnetku.

RADIJSKA ODDAJA PRIMORSKEGA VALA, 7. 12. 2022

V sredo, 7. decembra 2022, je učence novinarskega krožka obiskala novinarka Simona Skočir.

Posneli smo oddajo za radio Primorski val in v njej predstavili priprave ter vtise iz šolske predstave Šmeksi ljubezen.

Poslušajte, kaj smo povedali! 🙂

BOŽIČNO VOŠČILO

Dragi poslušalci,

približuje se božični čas, zato smo vam učenci Osnove šole Simona Gregorčiča Kobarid pripravili predloge kaj početi čez božične praznike, če seveda še nimate idej.

Na spodnji povezavi lahko poslušate posebno izdajo Božičnega šolskega radia, ki je poln posebnih božičnih idej, pripravljenih posebej za vas.

Šolski radio božična izdaja (arnes.si)

__________________________________________________________________________________

INTERVJU Z RAVNATELJEM

16. novembra 2022 smo člani knjižničarskega krožka posneli prvi intervju z ravnateljem Simonom Skočirjem. Postavili smo mu vprašanja o šoli in o njegovem delu. Na spodnji povezavi lahko poslušate intervju in prvo oddajo šolskega radia.

Intervju z ravnateljem (arnes.si)

(Skupno 1.058 obiskov, današnjih obiskov 1)