Centralna šola Kobarid 3. b:

Utrjuj množenje z 2, 3, 4, 5 z aplikacijo http://bit.ly/3r_mnozenje1

18. 3.: Reši učni list tretjina

19. 3.: Reši učni list šestina

20. 3.: Uči se poštevanko števila 8

SLOVENŠČINA

18. 3.: Preberi Plašček za Barbaro, berilo, str. 176 – 178, 2x

Odgovori na vprašanja v berilu, str. 178

19. 3.: Beri Plašček za Barbaro, 2x

20.3.: V živalskem vrtu, DZ, str. 38

Preberi 2x

SPOZNAVANJE OKOLJA

18. 3.: Domača pokrajina, DZ, str. 72

Preberi

TUJ JEZIK ANGLEŠČINA sreda 18. 3.

Oglej si še enkrat zgodbo Od glave do prstov na nogi, ki smo si jo ogledali v šoli. Poslušaš jo lahko tukaj. Si slišal vse dele telesa? Jih lahko ponoviš?

Oglej si posnetek, kjer je besedilo le napisano, na koncu vsake druge vrstice imaš napisan del telesa, ki ga posamezna žival lahko naredi.

Prepiši besede na učni list. Če ga nisi dobil, lahko človeka narišeš v zvezek in dopisuješ besede, da nastane miselni vzorec my_body_besedisce. List prilepi v zvezek in še enkrat ponovi besedišče malo drugače – kartice najdeš tukaj.

Dobro utrdi besedišče, v petek dobiš novo nalogo 🙂  ob učenju se zabavaj in ostani zdrav!

petek 20. 3.

Pozdravljeni učenci!

Danes boste večino vaj opravili kar na internetu – interaktivne igre so suuuupeeer!! Prva naloga danes je, da ponoviš besedišče s karticami, ki jih najdeš tukaj. Vsaj trikrat ponovi vse besede, nato odigraj igro, kjer povezuješ pare – poskusi vsaj petkrat, je tvoj čas vsakič boljši? Zabeleži si svoj najboljši čas 🙂

Ob posnetku zapoj in zapleši na naslednjo pesem, sigurno se je še spomniš. Opiši svoj obraz – poglej se v ogledalo in poskusi, če gre (I have got big blue eyes, a small nose … ). Nič ni potrebno napisati. Ko znaš vse povedati, se opiši nekomu doma. PAZI mouth ni enako mouse!!!

S starši, bratcem, sestrico se igraj Abra Cadabra, touch your eyes, nose… (ebra k’debra, tač jor npr ajs), morda bingo? Nato pa odigraj to igro. (Na zeleni tabli klikni moder PLAY in začni. Vsebuje 2 novi besedi – stomack (klikneš, kjer kaže na trebuh oz želodec) ter throat (grlo).)

Pripravila pa sem ti še eno igro, ki ti bo zagotovo všeč.

Ostanite zdravi in se zopet beremo v sredo!

LIKOVNA UMETNOST

19.3.: Dokončaj sliko Gregorjevo

GLASBENA UMETNOST

20.3.: Prepevaj pesmico Ptičja svatba