Centralna šola Kobarid 5. a:

PETEK, 17. 4. 2020 – KULTURNI DAN

Navodila: Kako boste preživeli kulturni dan

Naloge (Začni z reševanjem na drugem listu): Po poslušanju

Navodila: Obseg kvadrata

POPRAVEK: V DZ rešite na str.: 64 nalogi: 2 in 3 in na str.: 65 nalogi: 4 in 5. Hvala za razumevanje.

Čet., 16. 4.

Preglej rešitve preteklih nalog: Rešitve_obseg pravokotnika_kvadrata

Poglej si razlago ploščine likov   Ploščina likov  in po končani razlagi reši naloge v DZ str.: 72, 73.

SLOVENŠČINA

Tor., 14. 4.

Danes bomo književnost povezali z družbo, zato najdeš tam vsa navodila.

Preglej rešene naloge v SDZ Hej hoj 2. del: Hej hoj str-37-rešitve

Po vremenski napovedi nas čaka nova učna vsebina: anketa. Zato, da boš vedel, kako izpolniš spletno anketo, na spodnji povezavi reši kratko anketo o poslušanju glasbe pri pouku na daljavo.

Anketa glasba

Nato reši še anketo v SDZ Hej hoj 2. del na str.: 57, ki ima drugačno obliko kot spletna anketa. Na straneh 58 in 59 preberi besedilo v modrih okvirjih, kjer boš izvedel vse o anketi, njeni pripravi in izvedbi, zbiranju ter končni obdelavi podatkov.

DRUŽBA

Tor., 14. 4.

S pomočjo predstavitve se vrni v preteklost, v obdobje Rimljanov. Sprehodi se po rimskem mestu, rimski hiši, spoznaj legendo o nastanku Rima in še kaj.

Torej postani Rimljan/-ka za en dan:

Nato preberi še poglavje v učbeniku str.: 77-79.

Navodila: Življenje na gradu

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA

Sre., 15. 4.

Danes te čaka preverjanje znanja. Ob kliku na spodnjo povezavo se ti odpre preverjanje znanja. Pred reševanjem vprašanj vpiši na zahtevano polje tvoj e-mail ali e-mail staršev. Pri tem ti lahko pomagajo starši. Spodaj pa vpiši še svoje ime in priimek.

Nato začni z reševanjem vprašanj. Pozorno preberi navodila, saj boš tako gotovo bolje reševal/-a. Preverjanje znanja lahko rešiš samo enkrat. Ko končaš z reševanjem, še enkrat preglej svoje odgovore. Po pregledu klikni spodaj gumb “pošlji”. Tako pošlješ meni preverjanje, jaz pa ti nato na e-mail, ki si ga vpisal/-a na začetku, pošljem povratno informacijo o tem, kako si reševal/-a. Preverjanje reši tekom današnjega dne oziroma do četrtka zjutraj.

Želim ti uspešno reševanje.

Tukaj najdeš preverjanje znanja: https://forms.gle/esNS2UG374AMXSW8A

Čet., 16. 4.

V zvezek napiši popravo včerajšnjega preverjanja.

TUJ JEZIK: ANGLEŠČINA

Torek, 14.april

Sreda, 15.april

Petek, 17.aprila-učna ura se zaradi kulturnega dne prenese na naslednji teden v torek, 21. 4..

LIKOVNA UMETNOST

GLASBENA UMETNOST

Čet., 16. 4.

Poslušaj naslednje slovensko glasbeno delo:

Po poslušanju najdeš navodila za delo tukaj: glasbena umetnost

KOLESARSKI IZPIT

Sre., 15. 4.

Ker si prejšnji teden dobro ponovil/-a vse že obravnavane vsebine, se ti danes gotovo ne bo težko v mislih zapeljati v križišče, kjer promet urejajo prometni znaki in semaforji.

Na spodnji povezavi Radovednih 5 najdeš učbenik, v katerem je nazorno opisano, kako ravnati v križišču s prometnimi znaki in semaforji.

Preglej in preberi strani: 21-25.

Nato preberi še poglavja v učbeniku S kolesom na cesto na str.: 18-21.

ŠPORT

vzdržljivost- 600 metrov 14.4.2020

hitrost-tek 60m-16.4.2020

NIZ: UMETNOST

Čet., 16. 4.

Danes boš potrebovala pripomoček: kolebnico. Je mogoče nimaš doma? Nič hudega. Tudi kakršnakoli vrv je lahko uporabna za preskakovanje. Le pripravi jo, tako da bo ravno prav dolga za preskakovanje.

Najprej se malo ogrej s tekom s kolebnico ter nekaj preskoki čez njo. Nato opravi še raztezne vaje s kolebnico, kot smo to počeli v šoli.

Kaj te čaka naprej, pa vse izveš v videu spodaj:

Kolebnica in ples

NIZ: ŠPORT

5 teden nšp 17.4.2020

NIZ: RAČUNALNIŠTVO

Pozdravljeni učenci!

Letos bo prvič potekalo odprto spletno tekmovanje v programiranju z delčki Pišek. Tisti, ki bi radi tekmovali v programu Pišek, mi pišite na naslov: klavdija.berginc@os-kobarid.si, da dobite nadaljnja navodila.