Centralna šola Kobarid 5. b:

RU, SREDA, 20. 5.

Vse kaže, da letos ne bomo doživeli skupinskega fotografiranja, vseeno pa bi bilo lepo imeti spominek na to nenavadno šolsko leto. Zato predlagam, da v bližnji prihodnosti na priloženi padlet dodate svojo najljubšo fotografijo iz teh dni, kjer se vas dobro vidi. (bolj od blizu) Iz fotografij bomo skušali ustvariti kolaž za vsakega izmed vas – za spomin.

PON., 18. 5.

Tokratno matematično nalogo povezujemo z  uro NIT. V DZ reši naloge na straneh 88, 89, 90.

Dodatne naloge (kdor želi): str. 91

SRE., 20. 5.

Najprej preveri, kako si reševal dosedanje pretvarjanje: Rešitve_merske enote

Navodilo: Računanje s časom

ČET., 21. 5.

Pretvori merske enote na učnem listu, tako da pretvarjanja zapišeš v zvezek in jih rešiš. Zapis v zvezek z rešenimi pretvorbami pošlji učiteljici.

Ustrezno pretvori

Rešitve včerajšnje naloge: Tabela_čas

PET., 21. 5.

Navodila:  Pisno deljenje

SLOVENŠČINA

Navodilo: Samostalnik, pridevnik, števnik

TOR., 19. 5.

Danes si boste pri pouku književnosti ogledali gledališko predstavo Kit na plaži. S pomočjo povezave se boste povezali s spletno stranjo Lutkovnega gledališča v Ljubljani. Spustite se po strani navzdol, poiščite predstavo, kliknite celozaslonski način in uro in 20 min uživajte. Četrtkova naloga bo vezana na to temo.

ČET., 21. 5.

Preveri svoje znanje besednih vrst. Večina vas je reševala precej površno, zato dobro preverite in popravite:

Rešitve_ samostalnik, pridevnik, števnik

Navodila: Kit na plaži

PET., 22. 5.

Preglej rešene naloge v SDZ (števnik): Hej hoj str-76-rešitveHej hoj str-77-rešitveHej hoj str-78-rešitveHej hoj str-79-rešitve

Reši naloge v SDZ  Hej hoj 2. del na str.: 29 in 30. Seveda je potrebno prebrati tudi stran 28, če želiš reševati.

DRUŽBA

TOR., 19. 5.

V učbeniku na str. 96 in 97 si preberi o naši prvi tiskani knjigi. Prilagam plakat vaše sošolke. Naša prva tiskana knjiga (plakat)

Tu je njena predstavitev. Ker pa je zatajila tehnika, je ozvočen le prvi del. Naša prva tiskana knjiga (predstavitev)

Preostanek pa si lahko preberete tukaj: Naša prva tiskana knjiga (dodatek)

SRE., 20. 5.

Nova predstavitev sošolca o 1. sv. vojni. V učbeniku najdeš zapis na str. 99.

Plakat, ki ga lahko natisneš za lažje branje in za v zvezek: Prva svetovna vojna

Predstavitev: Prva svetovna vojna

PET., 21. 5.

Še tretja predstavitev tega tedna o 2. svetovni vojni. V učbeniku najdeš zapis na str. 100.

Plakat: Druga svetovna vojna

Predstavitev: Druga svetovna vojna

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA

Glej nalogo pri MAT.

Življenjski prostor

TUJ JEZIK: ANGLEŠČINA

torek in sreda: 9.teden, 19. in 20. 5.

petek: 9.teden, 22.5.9.teden, 22.5.

LIKOVNA UMETNOST

PON., 18. 5.

Današnjo likovno nalogo najdeš tukaj: Ko škatla za jajca postane …

Svoj izdelek obesiš sem: PADLET

GLASBENA UMETNOST

Lan sem ji kupil

KOLESARSKI IZPIT

SRE., 20. 5.

S tem tednom se priprave na kolesarki izpit zaključujejo, saj smo realizirali že vse ure. Glede na posredovana navodila se izvedba teoretičnega in praktičnega dela kolesarskega izpita prestavi na naslednje šolsko leto. Še vedno pa lahko vadite v spletni učilnici Kolesar, saj bo dostop do simulacije omogočen. Poleg tega se čim večkrat usedi na kolo in kolesari.

ŠPORT

9.teden  19.5.2020

vadba 9.teden 21.5.2020

9.teden 22.5.2020

NIZ: UMETNOST

Čet., 21. 5.

Priprava koreografije za ocenjevanje

NIZ: ŠPORT

športnik ne jezi se

NIZ: RAČUNALNIŠTVO

Pozdravljeni učenci!

Nadaljujemo z miselnimi interaktivnimi igrami. Ta teden se bomo poigrali s sudokum. Pravilno postavi like. Vsak lik je lahko samo enkrat v vrsti in stolpcu. Najprej klikni na lik, nato na prostor v mreži. Ko se ti odpre povezava, klikni na puščico, nato izberi zeleno obarvan napis Mittel.

Uživaj v reševanju!