Spoštovani starši!

Od začetka januarja smo sledili »barvam korone« in danes  dočakali sledeče obvestilo našega ministrstva:

»Obveščamo vas, da je Vlada RS danes, v sredo 20. 1. 2021 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki bo v kratkem objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije. S tem odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v osnovnih šolah, razen za učence od 1. do vključno 3. razreda v Gorenjski, Koroški, Obalno-kraški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko-notranjski, Savinjski in Zasavski regiji. V teh regijah bo od torka, 26. 1. 2021 vzgojno-izobraževalno delo za učence od 1. do vključno 3. razreda potekalo v prostorih šole. V ostalih regijah Republike Slovenije (Goriški, Jugovzhodni Sloveniji in Posavski regiji) bo vzgojno-izobraževalno delo za vse učence od 1. do 9. razreda potekalo na daljavo.«

ŽAL SE ZA NAŠO REGIJO V NASLEDNJEM TEDNU NADALJUJE POUK NA DALJAVO, KLJUB TEMI PA SE BOMO NA ŠOLI PRIPRAVLJALI NA VSTOP V KRATKEM. VERJAMEM IN UPAM, DA SE BO TO ZGODILO S TEDENSKIM ZAMIKOM. O SPREMEBAH VAS BOMO PRAVOČASNO OBVEŠČALI.

**********************************************************************************

Za nami je že drugo, precej dolgo obdobje poučevanja na daljavo, ki je bila v danih razmerah edina možna oblika poučevanja in mu bomo na podlagi analiz lahko šele v prihodnosti določili pravo vrednost . Šola na daljavo ne more nadomestiti vsega dogajanja v šoli, lahko pa je dobra alternativa slabši možnosti. Na srečo živimo v času, ko nam tehnologijo to dopušča.

Učimo se uporabe tehnologije, kar je za marsikoga svojevrsten izziv. Lahko si priznamo, da smo na tem področju naredili velik preskok, saj smo bili prisiljeni preizkusiti njene dobre plati in tudi pasti. Ves čas smo iskali pravo ravnovesje in izmenjaje igrali vloge učitelja, starša, trenerja, spodbujevalca in tolažnika, motivatorja, včasih pa lahko tudi diktatorja. Vsi skupaj smo iskali učinkovite poti, da smo učence držali v učni kondiciji. Kak dan nam je to bolje uspelo, kak dan pa nam enostavno ni šlo.

Zato dovolite, da se vam na tem mestu zahvalim za vso podporo, skrb in delo, ki ste ga vložili v to, da premagujemo to obdobje, ki traja že vse preveč časa. Zaupanje in odgovornost sta bili v tem času vrednoti, ki ju je bilo čutiti ob prepletanju našega dela. Vsi smo utrujeni, negotovost načenja tudi naše počutje, motivacija popušča. Pa vendar bomo morali stisniti zobe in zdržati do konca. Otroci nas potrebujejo in zaradi njih bo vredno potrpeti. Poskušajmo jih razumeti. Najmlajši bodo izgubljeni čas hitro nadoknadili, tudi mi odrasli bomo nekako preživeli in pozabili. Najstniška leta pa se izgubljajo in se ne vrnejo nikoli.

Veliko bremen nam je naložila korona, pa vendar moramo zaupati sebi, da bomo zmogli. Ohranimo vedrega duha in upajmo v boljši jutri.

Naj danes zaključim z mislijo modreca:

»Daj mi moč, da sprejmem tisto, česar ne morem spremeniti, daj mi pogum, da spremenim tisto, kar lahko spremenim in daj mi modrost, da razlikujem to dvoje!«

Melita Jakelj, ravnateljica.