Med 9. in 14. oktobrom Evropa praznuje Erasmus dneve, istočasno pa poteka tudi codeweek.

Namen Erasmus dni je širiti pozitivne učinke programa Erasmus+ in ozavestiti pomen mednarodne mobilnosti, mednarodnega sodelovanja ter širjenja znanja, s katerim izboljšujemo kakovost izobraževanja.

Namen TEDNA PROGRAMIRANJA je povečati prepoznavnost programiranja in različnim starostnim skupinam pokazati, kako uresničiti nekatere zamisli prav s pomočjo kodiranja.

Na naši šoli smo se letos odločili, da oboje združimo v eTwinnningovem projektu Let’s code for Erasmus days!

Mlajši otroci iz 14 držav; Estonije, Grčije, Italije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Litvanije, Severne Makedonije, Norveške, Poljske, Moldavije, Romunije, Tunizije, Turčije in mi iz Slovenije smo skupaj s 160 učitelji pripravili aktivnosti za spodbujanje programiranja pri najmlajših. Otroke smo vključevali v dejavnosti digitalnega opismenjevanja ter spodbujali sodelovanje med učitelji in učenci cele Evrope.

Celotna prva triada naše šole z vsemi podružnicami je izvajala različne aktivnosti na temo programiranja; tako na papirju kot na tablici in računalniku.

Mentorice: Mateja Č. Š., Evelina K., Andreja Š. in Aurora C.