Preteklo zimo so svoje talente in znanja združile tri članice društva JaReM. Skupaj so ustvarile otroško slikanico Teta Zima. Besedilo je prispevala Anamarija Meglič, po izobrazbi sociologinja, diplomirana ilustratorka in slikarka, Nina Naliny Meglič je slikanico ilustrirala, študentka grafičnega oblikovanja Taja Špenko pa je slikanico pripravila za tisk.

Na prvi decembrski dan je avtorica slikanico osebno predstavila učencem prvega triletja in predšolskim otrokom v šolski knjižnici. Mladi bralci so spoznali, kako je potekalo ustvarjanje slikanice ter sama izdelava ilustracij. Originalne ilustracije so si lahko ogledali v živo.

Vsi obiskovalci šolske knjižnice so z veseljem prisluhnili pravljici o zimi, ki jo tudi sami nestrpno pričakujejo, da pobeli prihajajoče praznične dni.