V sredo 17. Januarja smo se s predstavniki 9. razredov udeležili SIMULACIJE SEJE EVROPSKEGA PARLAMENTA v splošni Gimnaziji Nova Gorica. Na dogodek so šli: Veronika Jelić, Jernej Fon, Tjan Weisbacher in Vid Mašera. Vodenje dogodka so prevzeli dijaki gimnazije in naše mlade parlamentarce vodili skozi določene teme. Osnovnošolci iz različnih osnovnih šol goriške regije so razglabljali o zmanjšanju neenakosti spolov, o možnosti cenovno ugodnejše in čiste energije, o zdravju in dobrem počutju ter o bivanju v trajnostnem mestu in skupnosti. Najprej so se učenci razvrstili v posamezne tematske skupine, ter se pripravljali za predstavitev tem na seji. Za zaključek smo se zbrali v dvorani, kjer je vsaka skupina predstavila svoje ideje ter se pripravila na morebitna kritična vprašanja udeležencev. Učenci so izkusili pomen lastne participacije v skupinah in na seji, ter preverjali lastne ideje z drugimi. Načeloma so bili udeleženci z dogodkom zelo zadovoljni, saj so nas določene teme spremljale tudi na poti domov.

Veronika Jelić: »Dan se mi je zdel zelo zabaven, tudi simulacija mi je bila zelo všeč in jo priporočam«

Dogodek je zelo dobro zastavljen saj spodbuja kritično razmišljanje in sodelovanje ter iskanje skupnih rešitev.

Mentor šolskega parlamenta: Borut Skočir