V ponedeljek, 11. 3. smo z učenci izbirnih predmetov italijanščina, odkrivajmo preteklost svojega kraja ter kulturna dediščina obiskali dvojezično šolo Pavla Petričiča v Špetru.

Pripravili smo pester program. Prve tri šolske ure smo preživeli v učilnicah, kjer so učenci obeh šol izmenično predstavljali najrazličnejše teme. Kobariški učenci so predstavili drežniški pust, potres leta 1976 ter Kobarid in našo šolo.

Učenci gostitelji pa so nam povedali več o Benečiji, beneških zgodbah in legendah, kulinariki, pustu ter pesniku Ivanu Trinku.

Po malici smo dejavnosti nadaljevali v muzeju SMO, kjer so nam špetrski učenci v vlogi vodičev predstavili interaktivne razstave muzeja. Nadaljevali smo v športnem duhu, saj smo se v mešanih ekipah preizkusili v igri “med dvema ognjema”.

Poslovili smo se v velikem slogu. Naša učenca Sebastjan Fon in Vid Lapajne sta zaigrala na harmoniko, Anika Melinc pa je zapela pesem v italijanskem jeziku. Gostitelji so jih nagradili z bučnim aplavzom.

Veseli smo bili ponovne povezave z našimi sosedi in v prihodnje pričakujemo njihov povratni obisk.