Centralna šola Kobarid 1. a:

Računam do 10, SDZ2.del, str.69

Seštevam in odštevam, SDZ2.del, str.70

Seštevam in odštevam, SDZ2.del, str.71

Računam do 10- preverjanje

SLOVENŠČINA

6.4.2020
1.ura: Zgodbe iz mesta Rič Rač- Najmočnejši fantek na svetu (berem odlomek), Berilo,str.84

2.ura: Nariši Janija sredi ceste

Velika tiskana črka H.

8.4.2020
Oglej si video. Koga, kaj si videl-a? Napiši besede v zvezek, npr. TROBENTICE, ….

9.4.2020

VIJAVAJA- grafomotorične vaje, DZstr.26 (dopolni sliko z različnimi barvnimi črtami)

Babica peče kruh- oglej si slike in pripoveduj, SDZ2.del, str.23

SPOZNAVANJE OKOLJA

7.4.2020
SPO1: Opazuj pomladno drevo na fotografiji in v bližnji okolici.
SPO2: Nariši pomladno drevo.

8.4.2020
Oglej si sličice in preberi povedi. V zvezek napiši naslov ŽIVO, NEŽIVO.  Izmed sličic izberi kar je živo in nariši v zvezek.

LIKOVNA UMETNOST

9.4.2020

Bližajo se velikonočni prazniki, zato je okraševanje pirhov posebna dogodivščina. Idej je veliko, taka je tudi otroška domišljija.
LUM1, LUM2: Velikonočna ustvarjalnica:  Barvanje pirhov ali velikonočni zajček.

GLASBENA UMETNOST

Pojemo in plešemo:
Lili in Bine

Rad imej

10.4.2020
V zvezek napiši naslov METULJČEK CEKINČEK. Poslušaj pesmici (1. in 2.), prepevaj in ilustriraj.

ŠPORT

Ristanc

9.4.2020
Igre z žogo – preverjanje.

10.4.2020
Igraj se igre v naravi (pomagaš si lahko s posnetkom).

NIZ TUJ JEZIK ANGLEŠČINA

Wednesday, 8.4.2020

Good morning! Ste sveži in počiti? Ste? Odlično!

Hmmm, ste se danes zjutraj temeljito umili? Tudi pod brado in za ušesi? Yes? Great!

Prvi izziv je tale … Pokali bomo veliikaaaanske balončke, pa ne katerekoli! Tiste hude, ki jih pihamo z namišljeno žvečilko! Kaj pomeni namišljena? Prav imaš, tista, ki ni prava, samo pretvarjamo se, da jo imamo. Poglej v žep, če se tam nahaja žvečilka. Je, je, dobro poglej! Odvij papirček, daj ga v smeti, žvečilko pa v usta. Piiiihaaaaj, ko poči poberi vse koščke. Ja, tudi za ušesi je košček, pod brado, na nosu … Ko nabereš vse koščke, daj žvečilko v desno dlan. Nanjo pritisni še levo … OJOJ! Zalepili sta se skupaj! Kako ju bomo ločili? Poglej, kako so to naredili ti otroci. Pridruži se jim, zapleši, zapoj, zraven dobro poslušaj katere dele telesa zalepijo skupaj.

Zapleši še na to super pesem in si zapomni čim več besed povezanih s telesom.

Sedaj pa sledi tvoja naloga: Glede na to, da je to že četrta sreda, ko te pozdravljam od doma, se verjetno v tvoji sobi skriva že veliko igrač. Naberi jih na kup, še prej pa si pripravi zdravniško ordinacijo. Povprašaj mamo, če ima kakšno mazilo, obliž, star povoj, robček … vse kar misliš, da ti bo kot zdravniku prav prišlo. Tvoje igrače so se namreč poškodovale. Danes boš ZDRAVNIK/ZDRAVNICA – a doctor! Vsako igračo boli kakšna stvar – nose, foot, arm, knees … Prvo jih moraš vprašati kot pravi english doctor, kaj je narobe – WHAT’S THE MATTER? (wac d metr) Vsaka igrača naj ti odgovori v angleščini, saj ta zdravnik slovensko ne zna. Ti jo kot pravi zdravnik takoj pozdraviš, ona pa naj se ti vljudno zahvali –  THANK YOU. K igri lahko povabiš še starše, sorojence in kaj kmalu bo ordinacija polna pozdravljenih bolnikov 🙂

Obilo veselja v zdravniški ordinaciji vam želim,

BYE!

Petek, 10.4.2020

Hello, dragi učenci!

Konec tedna se bliža praznik, ki mu v angleščini pravimo EASTER(ist’r). Si po sličicah ugotovil, kateri praznik je to? Vabim te, da si danes narediš nalogo po svoji želji. Predvajaj si pravljico Če bi bil velikonočni zajček – If I were an Easter bunny. Seveda je pravljica v angleščini, vendar ima zelo dobre ilustracije, ki ponazorijo dogajanje. Sem ter tja boš ob pozornem poslušanju zagotovo ujel besede, ki jih poznaš! Predstavljaj si, kaj pravljica pripoveduje. Ko si jo ogledaš, premisli, katere besede ti povezuješ s praznikom velike noči. Samostojno naredi miselni vzorec EASTER. Napiši najljubše 4 besede, ki so povezane z njim, jih prevedi in ilustriraj. Dajem ti namig, tukaj so angleške besede, ki jih ponavadi povezujemo z veliko nočjo (lista ti ni potrebno reševati). Besede predstavi nekomu doma in naloga je za ta teden končana.

HAPPY EASTER!

OPZ

Ponedeljek, 6. 4.: Prepevaj pesmico Muca na klavir igra ob posnetku.

Četrtek, 9. 4.: Prepevaj pesmico Muca na klavir igra ob posnetku.