Centralna šola Kobarid 5. a:

ISP

Ponovitev deljenja in množenja malo drugače: https://learningapps.org/display?v=p8y0egf2a20

RAZREDNA URA

Sre., 6. 5.

Tokrat bo razredna ura namenjena odnosom. Glede na to, da že nekaj časa nismo imeli stikov z drugimi, se spomni nekoga, ki ga že dalj časa nisi videl/-a ali slišal/-a. Lahko je to sošolec, prijateljica, bratranec … Pokliči ga, se malo pogovori in mu nameni kakšno prijazno besedo. Gotovo mu boš polepšal/-a dan.

Navodila: Utrjevanje

Sre., 6. 5.

Utrjuj pretvarjanje merskih enot na tej povezavi: Pretvarjanje merskih enot

Čet., 7. 5.

Na povezavi  si naprej oglej razlago merjenje-prostornine

v DZ na str. 84 pa pokaži razumevanje v 1. nalogi.

Pet., 8. 5.

Reši naloge v DZ na str.: 84, 85 in 86.

SLOVENŠČINA

Pon., 4. 5.

Spet se boš posvetil še eni vrsti javnega besedila v obliki seznama. Tako kot jedilni list, vremenska napoved, TV spored … je tudi VOZNI RED oblika seznama. Z njim si pomagamo, ko preverjamo čas odhodov in prihodov javnih prevoznih sredstev kot so avtobus, vlak, ladja … Danes si bolj kot s tiskanimi  voznimi redi pomagamo s  spletnimi različicami.

Reši naloge v SDZ  str. 40, besedili pa sta na straneh 38, 39. Pazi na rabo velike začetnice in pazljivo beri. Vse podatke najdeš na voznem redu.

Tor., 5. 5.

Navodila: Književnost

Čet., 7. 5

V SDZ Hej hoj 2. del reši na str.: 41 nalogo 7 in na str.: 42 naloge 8, 10 in 11.

Pet., 8. 5.

V SDZ Hej hoj 2. del reši naloge na str.: 43 in 44.

DRUŽBA

Tor., 5.5.

Preberi poglavji v učbeniku na str.: 87 – 91: Naselitev Slovanov, Karantanija, sprejem krščanstva in Slovenske dežele v okviru sosednjih držav. S pomočjo zapisa spodaj naredi zapis v zvezek, tako da prepišeš, kar je zapisano s črno. Vprašanj vmes ne prepisuj, temveč na njih le odgovori v celi povedi. Ta učna vsebina bo tema tudi sredine učne ure družbe, zato si lahko delo razdeliš na dva dela ali vse opraviš danes. Kot želiš.

Zapis v zvezek: Slovenci skozi čas

Pet., 8. 5.

V učbeniku na str. 92, 93 te čaka še ena tema, ki se povezuje s srednjim vekom. S pomočjo zapisa spodaj naredi zapis v zvezek, tako da prepišeš, kar je zapisano z rdečo in črno. Vprašanj vmes ne prepisuj, temveč nanje le odgovori v celih povedih.

Zapis v zvezek: Turški vpadi

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA

Pon., 4. 5.

Danes boš z vodo potoval/-a po rastlini in tako spoznal njeno pot. Tukaj se odpraviš na pot:

Pot vode skozi rastlino

Sre., 6. 5.

Še enkrat si oglej ponedeljkovo predstavitev Pot vode skozi rastlino in v svoj zvezek pod istim naslovom zapiši samostojni povzetek snovi. Povzetek oblikuj po svoji izbiri. Pomagaš pa si lahko tudi z učbenikom NIT str.: 59, 60. Tako boš dokazal, da snov razumeš.

Čet., 7. 5.

Pisno ocenjevanje znanja

TUJ JEZIK: ANGLEŠČINA

Torek, 5.maja

Sreda, 6. maj

petek: reši 1. del preverjanja Practice_clothes1 in mi ga pošlji še danes, preden greš spat, da ne boš mislil/a nanj še med vikendom;)

LIKOVNA UMETNOST

Pon., 4. 5.

Do petka. 8. 5. pošlji učiteljici fotografiji opravljene naloge; ŽIVAL V GIBANJU

GLASBENA UMETNOST

Čet., 7. 5

Poslušaj posnetek in ga analiziraj s pomočjo učnega lista spodaj.

analiza po poslušanju

KOLESARSKI IZPIT

Gotovo si se že prijavil/a v spletno učilnico KOLESAR in se uril/a v simulaciji kolesarskega izpita. Nadaljuj z vajo tudi v tem tednu. Vaja dela mojstra.

ŠPORT

7.teden ŠPO

zgornji odboj-odbojka 7.5.2020

NIZ: UMETNOST

Čet., 7. 5

Danes boš ravno tako potrebovala kolebnico. Najprej se s kolebnico ogrej in naredi raztezne vaje.

Kaj te čaka naprej, pa vse izveš v videu spodaj:

Kolebnica in ples 2

NIZ: ŠPORT

niz 7 TEDEN

NIZ: RAČUNALNIŠTVO

Pozdravljeni učenci!

Počitnice so mimo, malo si bomo razmigali možgane z naslednjo nalogo: Labirint. Ugotovi kateri so pravi ukazi, da pripelješ robota do zaklada in nazaj. Ob nalogi se zabavaj!

(Skupno 1.013 obiskov, današnjih obiskov 1)