PŠ Smast:

3.razred:

MATEMATIKA, torek, 17. 3. in sreda 18.3.

Rešitve nalog zapiši v zvezek matematike.   matem. problemi – bine 2.del  bine – 1.del

Četrtek, 19.3.

Reši naloge na UL  ali pa jih prepiši in reši v zvezku matematike.  poštevanka in deljenje 3.r. – 19.3.  poštevanka in deljenje 19 3.

poštevanka 20.3

SLOVENŠČINA torek, 17.3. in sreda, 18.3.

Zgodbo večkrat preberi in jo prepiši v zvezek. Naslednji dan pa odgovori na vprašanja – v zvezek.vprašanja na zgodbo UL – Zgodba z razumevanjem

Prepiši tekst v zvezek in vstavi predloge. predlog k, h 19.3

Prepiši zadnjo nalogo (3) v zvezek s pisanimi črkami.  ločila 3.r. za 19.3.

Petek, 20.3.

Beri zgodbo večkrat, nato prepiši v zvezek prve štiri odstavke.  legenda o smreki

SPOZNAVANJE OKOLJA – torek,17.3, sreda 18.3. in četrtek 19.3.

Ponovimo – vadi odgovore na zapisana vprašanja v kleščni mapi.

TUJ JEZIK ANGLEŠČINA ponedeljek 16. 3. ter četrtek 19. 3.

Oglej si še enkrat zgodbo Od glave do prstov na nogi, ki smo si jo ogledali v šoli. Poslušaš jo lahko tukaj. Si slišal vse dele telesa?

Oglej si posnetek, kjer je besedilo le napisano, na koncu vsake druge vrstice imaš napisan del telesa, ki ga posamezna žival lahko naredi.

Prepiši besede na učni list. Če ga nisi dobil, lahko človeka narišeš v zvezek in dopisuješ besede, da nastane miselni vzorec my_body_besedisce. List prilepi v zvezek in še enkrat ob posnetku ponovi nove besede.

Ob posnetku zapoj in zapleši na naslednjo pesem, zraven ponovi besede za dele telesa. Tiste, ki v posnetku niso omenjene, jih ponovi sam.

S starši, bratcem, sestrico se igraj Abra Cadabra, touch your eyes, nose… (ebra k’debra, tač jor npr ajs), nato pa odigraj to igro. (Na zeleni tabli klikni moder PLAY in začni. Vsebuje 2 novi besedi – stomack (klikneš, kjer kaže na trebuh oz želodec) ter throat (grlo).)

Pripravila pa sem ti še eno igro, ki ti bo zagotovo všeč

Obilo veselja ti želim 🙂

LIKOVNA UMETNOST

Navodila za delo: 2020_03_20_3-4razred_1teden

GLASBENA UMETNOST – torek,17.3. in četrtek, 19.3.t

Prepiši pesem – Mali potepuh v glasbeni zvezek. Nauči se jo na pamet. Mali potepuh

ŠPORT – 18.3.

Sprehod v naravi s starši.  Ostanite zdravi.

Petek, 20.3.

Če imaš doma kolebnico vadi skakanje – na mestu, nato v teku. Tisti, ki tega pripomočka nima naj skače čez ovire v naravi.

OTROŠKI PEVSKI ZBOR

18.3.2020 – Spomni se vseh pesmic, ki jih znamo. Zapoj jih svojim družinskim članom.

4.razred:

MATEMATIKA – torek, 17.3. in sreda, 18.3

Rešitve nalog napiši v zvezek matematike. UL -kvadrat, pravokotnik UL – pisno seštevanje in odštevanje

Četrtek, 19.3.

Reši naloge na UL ( razen problemskih nalog), ali pa jih prepiši v zvezek matematike. pisno +,-,x 2.del 19.3.   deljenje do 100 – 4-r. 19.3.

pisno seštev. in odštevanje -2.del

SLOVENŠČINA – torek,17.3 in sreda,18.3.

Zgodbo večkrat preberi in jo prepiši v zvezek. Naslednji dan pa odgovori na vprašanja – v zvezek. UL – Zgodba z razumevanjem vprašanja na zgodbo

Prepiši tekst v zvezek in vstavi predloge. predlog k, h 19.3

Zgodbo preberi večkrat in prepiši  prve tri odstavke. legenda o smreki

DRUŽBA

sreda, 18.3. in četrtek, 19.3.

Učbenik, str. 60, 61: natančno preberi besedilo. V zvezek napiši naslov Zakaj in kako ohranjamo okolje, nato prepiši povzetek (v modrem okvirčku) in odgovori na vprašanja pod rubriko Ponovi in Razmisli (zelen okvirček).

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA – torek 17.3 in petek, 20.3.

Učni list – Ponovimo. V kleščno mapo odgovori na vprašanja in se jih nauči.  20_Elektrika (1)  PONOVIMO nit 4.r. elektrika – utrjevanje 4.r.

TUJ JEZIK:  ANGLEŠČINA

ponedeljek, 16.marca

Živali iz skupin: PETS in WATER ANIMALS napiši po pet-krat in nariši/nalepi  2 hišna ljubljenčka in dve vodni živali.

četrtek, 19.marca

Živali iz skupine: FOREST ANIMALS napiši po pet-krat in nariši/nalepi  2 gozdni živali.

LIKOVNA UMETNOST

Navodila za delo: 2020_03_20_3-4razred_1teden

GLASBENA UMETNOST –  torek, 17.3. in četrtek, 19.3.

ŠPORT – sreda,18.3.

Sprehod v naravi s starši.  Ostanite zdravi.

OTROŠKI PEVSKI ZBOR

(Skupno 1.408 obiskov, današnjih obiskov 1)